گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/07/05 - 08:56
  • تعداد بازدید خبر : 32
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

آموزش مجازی مراقبت از نوزادان نارس و رتینوپاتی نوزادان در مرکز بهداشت جنوب تهران

کارشناس مادران واحد سلامت خانواده مرکز بهداشت جنوب تهران جلسه آموزش مجازی مراقبت از نوزادان نارس و رتینوپاتی نوزادان را برگزار کرد.

161882.mp3 آموزش مجازی مراقبت از نوزادان نارس و رتینوپاتی نوزادان در مرکز بهداشت جنوب تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، این جلسه روز سه‌شنبه اول مهر 99 برای 78 ماما، مراقب سلامت و بهورز این مرکز در سالن جلسات ستاد برگزار شد.
اکرم محسنی کارشناس نوزادان مرکز بهداشت جنوب تهران در این جلسه به آمار تولد نوزادان که از ابتدای سال 8 هزار و 263 تن بوده و از این تعداد هزار و 64 نوزاد نارس و 580 نوزاد کم‌وزن در سامانه سیب این مرکز ثبت‌شده است اشاره کرد و علل تولد نوزاد نارس، مشکلات شایع و نیازهای این نوزادان را توضیح داد و درزمینهٔ نحوه مراقبت از نوزادان نارس آموزش‌های ارائه کرد.
وی در خصوص مراقبت و تغذیه نوزادان نارس در دوران شیوع بیماری کووید 19 و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مطالبی را بیان کرد و به اینکه رتینوپاتی نوزادی یا ORP می‌تواند پیش‌رونده و به‌سرعت منجر به نابینایی نوزاد شود اشاره و بر غربالگری نوزادان نارس که باید جزو اولویت‌های برنامه نوزادان باشد تأکید کرد و راه‌های ارتباطی با بیمارستان فارابی را معرفی شد.

  • گروه خبری : مرکز بهداشت جنوب تهران ,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 161882
خبرنگار
نگار  ديوبندي

نگار ديوبندي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید