گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/08/05 - 13:40
  • تعداد بازدید خبر : 427
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

افتتاح اولین مرکز خدمات سلامت روان جامعه نگر اسلامشهر با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران

اولین مرکز سلامت روان جامعه نگر CMHC شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر در راستای اجرای برنامه سامان (الگوی خدمات یکپارچه و جامع سلامت روانی و مراقبت اجتماعی ایران) با حضور دکتر علیرضا دلاوری افتتاح شد.

162966.mp3 افتتاح اولین مرکز خدمات سلامت روان جامعه نگر اسلامشهر با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، در این مراسم که با حضور دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت دانشگاه؛ علیرضا جعفری، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، دکتر سعید تأملی، معاون فنی و دکتر محمدرضا قیوم زاده، معاون اجرایی معاونت دانشگاه و هیئت همراه دوشنبه ۵ آبان ۹۹ برگزار شد، دکتر فاطمه تاجیک، مدیر شبکه ضمن خوش آمدگویی از پشتیبانی و زحمات معاونت بهداشت دانشگاه و فرمانداری شهرستان و همچنین واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد شبکه قدردانی و در ادامه دکتر دلاوری به اهمیت اجرای برنامه سامان و تسهیل دسترسی به خدمات سلامت روان برای عموم مردم شهرستان اشاره کرد.
جعفری، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری نیز در بیاناتی به همکاری و پشتیبانی فرمانداری در اجرای برنامه تأکید کرد.
در پایان دکتر علیرضا شکیب، مدیر گروه واحد سلامت روانی، اجتماعی معاونت بهداشت دانشگاه در راستای برنامه کلی سامان گفت: برنامه سامان در سه بسته پایه، تخصصی و اقدام جامعه‌محور اجرا خواهد شد. در بسته پایه غربالگری اختلالات روانی و عوامل خطر اجتماعی، تشخیص و درمان اختلالات روانی شایع و ارجاع به درمان سطح تخصصی و نیز آموزش چهره به چهره انجام می‌شود و در بسته تخصصی تشخیص، درمان و مراقبت بیماران ارجاع شده از پزشک عمومی، آموزش خانواده بیماران، پیگیری پس از دریافت خدمات، ویزیت در منزل و کاردرمانی انجام می‌شود.
وی در خصوص بسته اقدام جامعه‌محور نیز افزود: در این بسته مداخلات کاهش عوامل خطر اجتماعی از طریق همکاری بین بخشی ادارات شهرستان و خانه مشارکت انجام می‌شود.
دکتر شکیب در پایان از خدمات شایسته دکتر تاجیک، مدیر و دکتر مرجان فتحی، کارشناس مسئول واحد سلامت روان با ارائه لوح سپاس قدردانی کرد.

  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 162966
خبرنگار
زينب  ايماني

زينب ايماني

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید