گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1401/06/29 - 14:38
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 274
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
رئیس اداره محیط زیست تهران در مراسم روز بدون خودرو در بیمارستان شریعتی :

اقدامات زیست محیطی بیمارستان شریعتی و نگرش سبز این بیمارستان الگو برای دیگر بیمارستان هاست

مراسم روز جهانی بدون خودرو با حضور مسئولان و کارشناسان محیط زیست و شهرداری تهران و شرکت کویر موتور در بیمارستان شریعتی برگزار شد.

218139.mp3 اقدامات زیست محیطی بیمارستان شریعتی و نگرش سبز این بیمارستان الگو برای دیگر بیمارستان هاست
اقدامات زیست محیطی بیمارستان شریعتی و نگرش سبز این بیمارستان الگو برای دیگر بیمارستان هاست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان شریعتی، این مراسم سه شنبه 29 شهریور 1401 با حضور مهمانانی از اداره محیط زیست و شهرداری تهران در محوطه فضای سبز و آلاچیق های بیمارستان شریعتی برگزار شد.  

 دکتر حسن برکتی مدیر بیمارستان شریعتی در این مراسم  دیدگاه بیمارستان شریعتی را به امور زیست محیطی ، یک نگاه ویژه دانست و افزود: ما به عنوان سازمانی که با دیگر سازمان ها در راستای حفاظت  از محیط زیست همکاری نزدیک دارد و نگاه ویژه ای به محیط زیست دارد، برای رسیدن به اهداف بیمارستان سبز و برای داشتن هوای پاک تلاش می کنیم. دکتر برکتی همچنین کاهش استفاده از خودرو ها را در هوای سالم و کاهش استرس افراد موثر دانست و ابراز امیدواری کرد با برگزاری برنامه هایی از این دست، بتوان این نگرش را به جامعه توسعه داد.

مهندس روشنی نیز در جمع شرکت کنندگان در مراسم گفت: امروز با انبوهی از مشکلات محیط زیستی مواجهیم که خودمان بر پیکره محیط زیست وارد کرده ایم. باید دنبال روش هایی باشیم که  با آن ها بتوان بر چالش های ایجاد شده غلبه کرد. مهندس روشنی آموزش های زیست محیطی و فرهنگ سازی را از مهمترین اقدامات برای غلبه بر چالش های زیست محیطی دانست و افزود: اقداماتی که امروز در بیمارستان شریعتی انجام می دهد و نگرش سبز این بیمارستان را باید به عنوان الگو بدانیم و این نگرش را به تمامی بیمارستان های شهر تهران تعمیم دهیم و فقط شاهد این برنامه ها در بیمارستان شریعتی نباشیم . رئیس اداره محیط زیست تهران بیش از 70 درصد آلودگی هوای شهر تهران ناشی از خودرو ها دانست و ابراز امیدواری کرد : دیگر بیمارستان ها نیز با استفاده و الگو گیری از اقدامات بیمارستان شریعتی ،بتوانیم بر چالش های زیست محیطی این شهر غلبه کنیم.

مهین سعیدی مدیر پرستاری بیمارستان شریعتی آموزش های زیست محیطی و آموزش احترام به محیط زیست ازدوران کودکی را در فرهنگ سازی موثر دانست وافزود: بیمارستان شریعتی تلاش می کند نه تنها در حوزه درمان، بلکه درحوزه آموزشی خدمات مناسب را به جامعه داشته باشد.

 مهندس فقیه نوبری کارشناس اداره محیط زیست با اشاره به اهمیت روز بدون خودرو گفت: هر خودرو در تهران سالانه 6000 کیلو گرم آلودگی تولید می کند و در حالی که هر درخت تنها می تواند 50 کیلوگرم سالانه  دی اکسید کربن جذب کند . وی افزود : آمار ها نشان می دهد هرانسان در کره زمین اگر سالانه هفت و هفت دهم تن دی اکسید کربن تولید می کند که باعث تغییر شدید شرایط اقلیمی می شود. وی افزود: زنگ خطر برای تک تک ما به صدا درآمده است. از ابتدای انقلاب صنعتی یک و نیم درجه دمای زمین افزایش پیدا کرده است و اگر یک ونیم درجه دیگر این دما افزایش پیدا کند شرایط درکره زمین غیر قابل زیست خواهد بود.

 مهندس طلایی کارشناس بهداشت محیط بیمارستان شریعتی نیز در این مراسم با اشاره به شعار امسال روز جهانی بدون خوردو با عنوان" خیابان ها را به جایی برای زندگی تبدیل کنیم"، افزود: این آرامش را می توان با کاهش ترافیک و سرو صدا بوجود آورد که سهم مهمی در کاهش استرس دارد . مهندس طلایی برگزاری مراسم روز بدون خودرو را راهی برای ترغیب و فرهنگ سازی برای استفاده از وسایل نقیله غیر موتوری و دوچرخه  دانست .

در این برنامه همچنین مهندس آدینه وند معاون اجتماعی شهرداری ناحیه چهار منطقه 6 تهران ، با قدر دانی از مسئولان بیمارستان شریعتی در برگزاری این مراسم گفت: فرهنگ سازی و برنامه هایی از این دست را در کاهش استفاده از خودور های شخصی و کاهش آلودگی هوا موثر دانست.

روز جهانی بدون خودرو 22 سپتامبر است. بیمارستان شریعتی به منظورالگو سازی و دستیابی به اهداف بیمارستان سبز، این مراسم را سه شنبه 29 شهریور برگزار کرد.

 برپایی نمایشگاهی از آثار نقاشی فرزندان کارکنان با موضوع زیست محیطی و روز بدون خودرو، دوچرخه سواری نمادین در محوطه و برپایی نمایشگاهی از محصولات هیبریدی شرکت کویر موتور از برنامه های این روز بود.

 در پایان این مراسم، جوایزی به بهترین آثار نقاشی تعلق گرفت و شرکت کنندگان دفتر یادبود این مراسم را یادداشت و امضا کردند.

  • گروه خبری : بیمارستان شریعتی
  • کد خبر : 218139
 فرانک  معصومي فرد
خبرنگار

فرانک معصومي فرد

فیلم بردار

تصاویر

نظرات

1 نظر برای این مطلب وجود دارد

a

a

01/06/30 - 13:52

"زیست محیطی" غلط است، بگوییم "محیط زیستی"

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید