گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/04/28 - 08:13
  • تعداد بازدید خبر : 116
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
ندای تندرستی

اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش آیا بی اشتهایی و حالت تهوع در کودکان می تواند از علایم ابتلا به کووید 19 باشد

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه راهنمای (پاسخ به پرسش آیا بی اشتهایی و حالت تهوع در کودکان می تواند از علایم ابتلا به کووید 19 باشد) را منتشر کردند.

159184.mp3 اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش آیا بی اشتهایی و حالت تهوع در کودکان می تواند از علایم ابتلا به کووید 19 باشد
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، کووید 19 طیف وسیعی از گروه های سنی از کودکی تا بزرگسالی را مبتلا می کند. سئوالی که به دنبال پاسخ آن هستیم این است که آیا بی اشتهایی و حالت تهوع در کودکان می تواند از علایم ابتلا به کووید 19 باشد؟
شواهد موجود نشان می دهد که كودكان آلوده به ویروس کرونای جدید ممكن است بدون علامت باشند يا علایم تب، سرفه خشك و خستگي را نشان دهند. تعداد معدودي از آنها نیز علائم مربوط به دستگاه  تنفسي فوقاني از جمله گرفتگی و آبریزش بيني را نشان می دهند. برخی از کودکان مبتلا هم علائم گوارشی از جمله ناراحتی در شکم، حالت تهوع، استفراغ، درد شکم و اسهال داشته اند. در مطالعه ای که روی 25 کودک مبتلا به  کووید 19 انجام شد علائم شایع در شروع بیماری، شامل تب (52 درصد) و سرفه خشک (44 درصد) بود؛ اما علایم گوارشی مانند اسهال (12درصد) و تهوع (8 درصد) نیز گزارش شد. در مطالعه ای که به بررسی10 کودک مبتلا به کووید 19 پرداخته است بیشتر کودکان (80 درصد)، سابقه ای از تماس با افراد مبتلا به کووید 19 یا سابقه سفر به مناطق پرخطر را داشتند و شایع ترین علایم ابتلا در این کودکان، تب (80 درصد)، سرفه (60 درصد)، گلودرد (40 درصد)، گرفتگی بینی (30 درصد) و عطسه و آبریزش بینی (20 درصد) بود. در مطالعه ای دیگر نیز بیان شد که معمولا کودکان مبتلا بدون علامت هستند و در صورت علامت دار بودن، بیشترین علامت، تب و سرفه است.
با توجه به شواهد موجود، کودکان مبتلا به کووید 19 معمولا بدون علامت هستند و در صورت علامت دار شدن، علایم مختلفی از جمله تب و سرفه را از خود نشان می دهند. در برخی موارد، علاوه بر مشکلات تنفسی، علایم گوارشی مانند حالت تهوع، استفراغ، درد شکم و اسهال را هم نشان می دهند. در نتیجه با وجود این که تهوع در کودکان بیمار شایع نیست، در برخی مطالعات، جزو علایم همراه گزارش شده است. بنابراین در دوران همه گیری کووید 19، باید مراقب علایم موجود در کودکان بود و در صورت علامت دار شدن با پزشک یا مراقبین سلامت مشورت کرد.

 

  • گروه خبری : دانشکده بهداشت,گوارش,کودکان و نوزادان,بهداشت,پزشکی خانواده,اخبار ,روشنگری و پاسخ به شایعات,راهنما و دستورالعمل‌ها
  • کد خبر : 159184
خبرنگار
نسیبه  جلالوند

نسیبه جلالوند

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید