گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/03/11 - 13:21
  • تعداد بازدید خبر : 216
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش آیا تکاندن لباس فرد مبتلا به بیماری کووید 19 منجر به پخش شدن ویروس در هوا می شود

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه راهنمای (پاسخ به پرسش آیا تکاندن لباس فرد مبتلا به بیماری کووید 19 منجر به پخش شدن ویروس در هوا می شود) را منتشر کردند.

156696.mp3 اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش آیا تکاندن لباس فرد مبتلا به بیماری کووید 19 منجر به پخش شدن ویروس در هوا می شود
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، ویروس کرونا از طریق تماس مستقیم با افراد آلوده و تماس غیرمستقیم با سطوح یا اشیای آلوده به راحتی منتقل می شود. ويروس عمدتاً از طریق قطرات تنفسی که فرد آلوده هنگام سرفه، عطسه یا صحبت در هوا منتشر می کند به شخص دیگر انتقال می یابد. این قطرات می توانند در دهان یا بینی یا ریه های افرادی که در همان نزدیکی هستند فرود بیایند. حال سوال این است که آیا تکاندن لباس فرد مبتلا به بیماری کووید 19 منجر به پخش شدن ویروس در هوا می شود؟
مطالعات نشان داده اند که ویروس کرونای جدید می تواند تا 72 ساعت بر روی پلاستیک و فولاد ضد زنگ، تا چهار ساعت روی مس و تا حدود 24 ساعت روی مقوا فعال بماند. اما در مورد اینکه ویروس تا چند ساعت روی لباس و پوشاک به صورت فعال باقی می ماند اطلاعاتی در دسترس نیست. بر اساس گفته ی برخی پژوهشگران، تکاندن لباس فرد بیمار می تواند باعث پخش شدن ویروس در هوا شود. این پخش شدن می تواند شانس ابتلا به بیماری را افزایش دهد. توصیه شده است لباس های بیماران بجای تکاندن، با آب گرم و شوینده های لباس شسته شوند و سپس با استفاده از خشک کن، بخاری و یا اتوبخار به خوبی خشک شوند و در صورت امکان 24 ساعت در فضای باز در مقابل نور آفتاب قرار گیرند. حتما هنگام تماس با لباس بیماران مبتلا به بیماری کووید 19، از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید و دستکش را بلافاصله پس از استفاده دور بیاندازید. اگر دستکش یکبار مصرف در دسترس نیست، از تماس دست آلوده به صورت خود پرهیز کنید و بلافاصله پس از اتمام کار، دست های خود را  با آب و صابون بشویید.
توصیه شده است از تکاندن لباس خودداری شود چراکه این کار باعث پراکنده شدن ویروس در هوا می شود. بهترین کار شستن لباس با استفاده از مواد شوینده و آب گرم و خشک کردن مناسب آن است.
 
  • گروه خبری : دانشکده بهداشت,گروه خبری RSS,اخبار ,روشنگری و پاسخ به شایعات
  • کد خبر : 156696
خبرنگار
نسیبه  جلالوند

نسیبه جلالوند

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید