گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/01/09 - 13:20
  • تعداد بازدید خبر : 243
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش تاثیر مصرف مواد مخدر نظیر تریاک در مبتلایان به بیماری ویروسی کرونا چیست

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه راهنمای (پاسخ به پرسش تاثیر مصرف مواد مخدر نظیر تریاک در مبتلایان به بیماری ویروسی کرونا چیست) را منتشر کردند.

152768.mp3 اقدامات پیشگیری از کرونا/ پاسخ به پرسش تاثیر مصرف مواد مخدر نظیر تریاک در مبتلایان به بیماری ویروسی کرونا چیست
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت،ویروس کووید 19، یک ویروس تازه شناسایی شده از خانواده ویروس های کرونا است که می تواند باعث عفونت تنفسی و مشکلات سلامتی شود. علائم ناشی از این عفونت به طور معمول خفیف بوده و در اغلب موارد، مبتلایان به سرعت بهبود می یابند، اما در افرادی که نقص سیستم ایمنی و یا سایر مشکلات زمینه ای دارند و نیز در مواردی که بنا به دلایلی، افراد از داروها و یا موادی استفاده می‌کنند که سیستم ایمنی را سرکوب می کند، بیماری کرونا ممکن است شدید و وخیم باشد. بنابراین داشتن آگاهی‌های لازم در این خصوص بسیار حائز اهمیت است. سوالی که ممکن است مطرح شود این است که تأثیر مصرف مواد مخدر نظیر تریاک در مبتلایان به بیماری کرونا چیست؟
هر نوع دود اعم از دود تریاک و یا سیگار، به مرور زمان باعث ایجاد تغییراتی در ریه می شود و فرد را  مستعد ابتلا به بیماری‌های عفونی و غیرعفونی می کند. همانند افراد سیگاری، ریه مصرف کنندگان مواد مخدر نیز  در معرض بسیاری از بیماری های عفونی است. از سوی دیگر، این افراد به دلیل عدم توجه به وضعیت تغذیه ای خود، سیستم ایمنی ضعیف تری دارند. به دلیل ضعف سیستم ایمنی، علائم هشدار دهنده بیماری در بدن مصرف کنندگان مواد مخدر کمتر بروز می کند و ممکن است علائمی نظیر تب که از جمله علائم مهم آلودگی به ویروس کرونا است، در بین این افراد چندان خود را نشان ندهد. بنابراین غربالگری مصرف کنندگان مواد مخدر در مقایسه با سایر بیماران، با اختلال خواهد بود. از آنجا که این افراد ممکن است به اختلالات سیستم ایمنی یا مشکلات تنفسی نیز مبتلا باشند، بنابراین ابتلا به بیماری کرونا در این افراد ممکن است جدی تر از افراد عادی باشد. 
مصرف کنندگان مواد مخدر نظیر تریاک، به دلیل داشتن مشکلات مختلفی همچون مشکلات سیستم تنفسی، ضعف سیستم ایمنی و همچنین تأخیر در تظاهرات بالینی بیماری، جزو افراد پرخطر از نظر ابتلا به بیماری کرونا هستند و باید اقدامات ضروری جهت پیشگیری از بیماری، رعایت بهداشت فردی و غربالگری در این افراد مورد توجه قرار گیرد. 

 

  • گروه خبری : دانشکده بهداشت,گروه خبری RSS,اخبار ,روشنگری و پاسخ به شایعات
  • کد خبر : 152768
خبرنگار
نسیبه  جلالوند

نسیبه جلالوند

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید