گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/20 - 15:51
  • تعداد بازدید خبر : 1392
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

امضای تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی تهران با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

تفاهم نامه ای میان دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به امضا رسید.

94318.mp3 امضای تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی تهران با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشگاه، آیین انعقاد تفاهم نامه میان دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روز یکشنبه 19 آبان 98 در محل معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.
در این جلسه دکتر عبدالرحمن رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه با ابراز خشنودی از تشکیل این جلسه هدف از انعقاد این تفاهم نامه را هم افزایی و بهره گیری از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هر دو سازمان به منظور انجام طرح ها و برنامه های مشترک در راستای دستیابی و ارتقای تأمین سلامت کامل جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی جامعه تحت پوشش دانست و با اشاره به ظرفیت های علمی، فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و نیروی انسانی متخصص در سه حوزه دانشجویان، کارکنان و اعضا هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: به نظر می رسد نتیجه انعقاد این تفاهم نامه انتخاب مفادی از آن و تبدیل به پروژه هایی اجرایی و تاثیر گذار باید باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال طی مسیر به سوی دانشگاه نسل سه و چهار است که از مهمترین وظایف دانشگاه نسل سه و چهار مسئولیت پذیری اجتماعی است که با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های سازمان انتظار می رود گام های خوبی در این راستا برداشته شود.
معاون فرهنگی دانشگاه با اشاره به اظهارات مهندس طراحی مبنی بر شبکه مویرگی از کانون های فرهنگی، خانه های فرهنگ و فرهنگسراها در سطح شهر تهران اظهار امیدواری کرد تا با توجه به شبکه سازی صورت گرفته و ظرفیت موجود در دانشگاه علوم پزشکی تهران بتوان در جهت ارتقا سلامت، خود مراقبتی و سطح سواد سلامت شهروندان تهرانی قدم های موثری بر داشت.
در ادامه جلسه سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با ابراز خشنودی از انعقاد این تفاهم نامه تاکید کرد: یکی از رویکردهای جدی سازمان فرهنگی هنری برقراری ارتباط با نهادهای دیگر است و امضای تفاهم‌نامه با دستگاه‌های گوناگون با همین هدف انجام می‌شود. سازمان فرهنگی هنری توجه ویژه‌ای به جوانان و به ویژه دانشجویان دارد و در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی جایگاه مهمی برای این مخاطبان در نظر گرفته‌ایم.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اضافه کرد: از آنجا که تامین و ارتقا سلامت بیش از یک سوم مردم شریف تهران برعهده دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد و با توجه به ظرفیت علمی قوی این دانشگاه اانعقاد تفاهم نامه می تواند بستر و فضای مناسب برای فعالیت های فرهنگی مرتبط با فرهنگ سلامت و بهداشت در فرهنگسراها، مترو، سینما و سایر اماکن تحت پوشش سازمان باشد.
وی در ادامه اضافه کرد: استادان و دانشجویان می‌توانند از ظرفیت‌های سازمان فرهنگی هنری در حوزه فرهنگی، پژوهشی، تفریحی و... استفاده کنند، همچنین ایجاد مرکز فرهنگی ویژه دانشجویان، انجام تحقیقات و پژوهش‌های مشترک، بهره‌مند شدن طرفین از امکانات یکدیگر از قبیل توان فکری، تجربی، پژوهشی، آموزشی و استفاده از مراکز سازمان و فرهنگ‌سراها در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی توسط استادان و دانشجویان به عنوان بخشی از محور‌های این همکاری است.
در پایان این نشست تفاهم نامه ای در 7 ماده و 27 بند به امضای دکتر عبدالرحمن رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه  به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و مهندس سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به نمایندگی از این سازمان رسید.
خبر: مرتضی عبدالوند

  • گروه خبری : معاونت فرهنگی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 94318
کلمات کلیدی
خبرنگار
سید محمد حسین  میری طامه

سید محمد حسین میری طامه