گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/04 - 22:43
  • تعداد بازدید خبر : 960
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انجام موفقیت آمیز دو پیوند کبد از یک دهنده مرگ مغزی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

به همت گروه پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) دو عمل پیوند کبد از یک دهنده مرگ مغزی پنج شنبه دوم مرداد ماه ۹۹ با موفقیت انجام شد.

159587.mp3 انجام موفقیت آمیز دو پیوند کبد از یک دهنده مرگ مغزی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، پنج شنبه دوم مرداد ماه ۹۹ به همت گروه پیوند کبد مجتمع، کبد یک اهداکننده مرگ مغزی در اتاق عمل ۱ بیمارستان امام خمینی (ره) طی یک عمل جراحی به دو قسمت تقسیم شد و قسمت کوچک به یک دختر ۸ ساله با نارسایی حاد کبد ناشی از بیماری ویلسون و قسمت بزرگتر به یک خانم با بیماری کلانژیت اسکلروزان با تشدید علایم پیوند شد.
این عمل جراحی پیشرفته که از ساعت ۳ عصر آغاز شد، با مشارکت ۵ جراح، ۲ متخصص بیهوشی و ۳ گروه کامل از کارکنان اتاق عمل در ۹ ساعت به انجام رسید و هر دو بیمار صبح روز جمعه بیدار و هوشیار در آی سی یو پیوند کبد بستری هستند.
بیلیروبین کودک پیوند شده ۵۰ برابر حد طبیعی بود و با اختلال سطح هوشیاری در شرایط ناپایدار از یک شهرستان پذیرش‌شده و توسط همکاران گروه پیوند کبد دانشگاه در مرکز طبی کودکان تحت درمان قرارگرفته بود. نکته دیگر تست مثبت کرونا در مورد کودک بود که باوجود آن به دلیل حیاتی بودن پیوند کبد برای وی، گروه پیوند کبد با پذیرش تمام ریسک‌های موجود نسبت به انجام جراحی فوق اقدام کردند.
توضیح اینکه در تیرماه امسال ۱۱ پیوند کبد در بخش پیوند کبد مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) انجام‌شده است.
مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) باوجود پذیرش بیماران کرونا در بخش‌های تخصیص داده‌شده، همچنان به ارائه درمان‌های ضروری ادامه می‌دهد و همکاران ما در شرایط کنترل‌شده نسبت به انجام اعمال جراحی بزرگ اقدام می‌کنند.

  • گروه خبری : بیمارستان امام خمینی,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 159587
خبرنگار
شهره  بیات

شهره بیات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید