گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/23 - 10:35
  • تعداد بازدید خبر : 526
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

بازدید دکتر محمد حسین پورغریب معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمارستان روزبه

به منظور بررسی وضعیت رفاهی و فرهنگی دانشجویان بیمارستان روزبه دکتر پورغریب از بیمارستان روزبه بازدید کرد.

160232.mp3 بازدید دکتر محمد حسین پورغریب معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمارستان روزبه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان روزبه، چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۹ دکتر پورغریب معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمارستان روزبه بازدید کرد.
در ابتدا، جلسه ای با حضور رئیس و مدیر بیمارستان، مدیر گروه روان پزشکی، معاون آموزشی، جمعی از اساتید و نماینده دستیاران برگزار شد.
در این جلسه دکتر سید طه یحیوی رئیس بیمارستان روزبه از حضور دکتر پورغریب در بیمارستان روزبه تشکر کرد و گزارشی از وضعیت موجود، امکانات و خدمات ارائه شده به دانشجویان و دستیاران را بیان کرد.
در ادامه دکتر مهتاب معتمد مسئول آموزش دستیاران گزارشی از تعداد دستیاران و شرایط رفاهی و نحوه فعالیت آموزشی و عملکرد دستیاران را ارائه داد.
وی به فضای محدود پاویون دستیاران و دانشجوها، نبود فضای کافی و جداگانه برای مطالعه در کتابخانه، در اختیار نبودن سیستم های کامپیوتری مناسب برای برگزاری دوره های آموزشی اشاره کرد.سپس دکتر عاطفه محمد جعفری مسئول آموزش دانشجویی گزارشی از وضعیت دانشجویان در بیمارستان روزبه ارائه  و دکتر محمد جعفری نبود فضای مناسب و همچنین امکانات رفاهی در حد پایین را از مشکلات دانشجویان در بیمارستان عنوان کرد.
در این جلسه دکتر آیدا خدیوی نماینده دستیاران نیز به بیان مشکلات موجود پرداخت. دکتر بهنام شباب مدیر بیمارستان با توجه به رشد روز افزون آموزش مجازی در آینده به نبود زیر ساخت مناسب در این حوزه اشاره کرد. 
وي همچنین نبود امکانات رفاهی مناسب در پاویون آقایان و خانم ها را از مشکلات بیمارستان دانست.
دکتر شباب به فضای مناسبی که برای پاویون خانم ها و آقایان و همچنین سلف سرویس در بیمارستان در نظر گرفته شده است که به صورت نیمه ساخت رها شده اشاره کرد و تکمیل این پروژه را مستلزم کمک دانشگاه و خیرین دانست.
دکتر علی اکبر نجاتی صفا معاون آموزشی بیمارستان، حضور دکتر پورغریب را قدم مثبتی در جهت تغییر وضعیت رفاهی دانشجویان و دستیاران بیمارستان روزبه دانست. وی توجه به استاندارد سازی پاویون های دانشجویی و دستیاری در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران را از ضرورت های این دانشگاه عنوان کرده و گفت باید توجه لازم به فضا و امکانات مناسب و شایسته دانشجویان داشته باشیم.

دکتر نجاتی صفا با اشاره به اقداماتی که دستیاران در حوزه های فرهنگی و هنری به صورت خودجوش در بیمارستان روزبه داشتند اشاره کرد و لازم دانست که برنامه های فرهنگی و رفاهی بیشتری برای دستیاران توسط معاونت دانشجویی تعریف شود.
دکتر ونداد شریفی مدیر گروه روانپزشکی نیاز به توزیع مناسب امکانات و منابع بین بیمارستانهای دانشگاه را با توجه به شرایط هر بیمارستان مسئله ضروری دانست.
در ادامه این جلسه دکتر پورغریب اظهار داشت، در دوره جدید معاونت دانشجویی توجه به فعالیتهای دانشجویی، اقدامات رفاهی، توجه به فعالیت های فرهنگی، و نگاه ویژه به وضعیت دانشجویان و دستیاران از دغدغه های این معاونت است.
دکتر پورغریب تصریح کرد: در بحث های فرهنگی، ورزشی و فوق برنامه ای نهایت حمایت را از برنامه های پیشنهادی خواهیم کرد و استقبال می کنیم‌.
وی توجه به تکمیل پاویون های دستیاری در همه بیمارستانها را از نکات مهم دانست و گفت باید عزم جدی در این خصوص وجود داشته باشد تا بتوان تغییر مثبت در این زمینه ایجاد شود.
در ادامه دکتر پور غریب از تلاش های اساتید بیمارستان روزبه به خصوص دکتر فاطمه رحیمی نژاد رئیس مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویان معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه، تشکر کرد و گفت: ما برآنیم که این خدمات را گسترش دهیم و در این زمینه می توانیم همکاری خوبی با بیمارستان روزبه داشته باشیم.
دکتر پورغریب افزود: در بحث های فرهنگی، ورزشی و فوق برنامه ای نهایت حمایت را از برنامه های پیشنهادی را داریم و از آن استقبال می کنیم. وی توجه به تکمیل پاویون های دستیاری در تمام بیمارستان ها را از نکات مهم دانسته و بیان کرد که باید عزم جدی در این خصوص وجود داشته باشد تا بتوان تغییر مثبت در این زمینه ایجاد شود.
دکتر پور غریب همچنین به امکانات ورزشی مناسب در درون دانشگاه اشاره کرد و گفت: همه از جمله دستیاران می توانند از این امکانات استفاده کنند و تلاش ما بر این است که امکانات و اقدامات رفاهی را توسعه دهیم. وی توجه به استاندارهای خوابگاه های دانشجویی را از عمده برنامه های معاونت دانشجویی دانست و گفت دستورالعمل های آن به زودی به بیمارستان ها ابلاغ می شود.
سپس دکتر پور غریب با حضور در پاویون دستیاران و دانشجویان از وضعیت و امکانات موجود بازدید کرد.

 

 

  • گروه خبری : بیمارستان روزبه,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 160232
خبرنگار
محمد  علی پور

محمد علی پور

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید