گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/08/09 - 20:31
  • تعداد بازدید خبر : 605
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید معاون بهداشت دانشگاه از دو مرکز بهداشتی ارائه‌دهنده خدمات کرونا در روز آدینه

دکتر علیرضا دلاوری با حضور در مراکز خدمات جامع سلامت شماره 10 و فرمانفرمائیان در جنوب تهران ضمن بازدید از نحوه خدمت‌رسانی به بیماران مشکوک به کرونا از تلاش‌های کادر بهداشتی این مراکز قدردانی کرد.

163086.mp3 بازدید معاون بهداشت دانشگاه از دو مرکز بهداشتی ارائه‌دهنده خدمات کرونا در روز آدینه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، معاون بهداشت دانشگاه روز جمعه 9 آبان 99 با همراهی دکتر محمدرضا سلمانی ندوشن، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران در این دو مرکز حاضر شد و ضمن تشکیل جلسه با سرپرستان این مراکز و بررسی پرونده‌های بیماران از زحمات کادر بهداشتی در شرایط بحران کرونا تشکر کرد.
دکتر دلاوری در حاشیه این بازدید تلاش کادر بهداشتی در مبارزه با کرونا را ستود و گفت: آن چیزی که در این بازدیدها مشاهده کردم حضور مصمم و عزم راسخ همکاران برای مقابله با این بیماری است.
معاون بهداشت دانشگاه هدف از این بازدید را گفتن خداقوت و تجلیل از حضور مؤثر کارکنان مراکز بهداشتی بیان کرد و افزود: نکته جالب این است که در مرکز شماره 10 خدمات بهداشتی غیرکرونا نه‌تنها کاهش نداشت بلکه افزایش دو و نیم برابری در بحث ارائه خدمات به مادران باردار و واکسیناسیون را شاهد بودیم که این افزایش در سایر مراکز هم وجود دارد.
دکتر دلاوری ایثارگری کادر بهداشتی را قابل‌توجه دانست و گفت: در مرکز شماره 10 برخی همکاران سهمیه واکسن آنفولانزای خود را در اختیار گروه‌های پرخطر قرار داده بودند.
عضو هیئت‌رئیسه دانشگاه در پایان با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری گفت: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه با تأکید متخصصان حوزه پزشکی، شناسایی بیماران در روزهای اول ابتلا به بیماری کاهش جدی در میزان تلفات جانی خواهد داشت بر همین اساس ستاد کرونای تهران مصوب کرد داروهای ضد ویروسی مثل قرص Favipiravir و دو نوع قرص دیگر در صورت کسب مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطح مراکز منتخب استان تهران به بیماران سرپایی عرضه شود که مطمئناً این کار بر اساس سیاست‌های کشوری و با نظارت دقیق و ثبت اطلاعات انجام خواهد شد.

توضیح اینکه دکتر دلاوری یکشنبه گذشته نیز از 3 مرکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته و یک مرکز خصوصی ارائه‌دهنده خدمات کرونا بازدید کرده بود.

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,مرکز بهداشت جنوب تهران ,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام,اخبار
  • کد خبر : 163086
خبرنگار
مهدی  گلپایگانی

مهدی گلپایگانی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید