گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1399/08/28 - 09:32
  • تعداد بازدید خبر : 615
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از مرکز تحقیقات بهداشت باروری در بیمارستان امام خمینی (ره)

دکتر محمدعلی صحرائیان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از مرکز تحقیقات بهداشت باروری در ساختمان شماره دو ولیعصر در بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کرد.

163843.mp3 بازدید معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از مرکز تحقیقات بهداشت باروری در بیمارستان امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاون تحقیقات و فناوری، دکتر صحرائیان سه شنبه 27 آبان 99 پس از بازدید از مرکز تحقیقات بهداشت باروری در جمع اساتید و کارشناسان این مرکز حضور یافت.

این جلسه با حضور دکتر بتول حسین‌رشیدی، رئیس و اعضای هیئت علمی مرکز دکتر فریده ظفری‌زنگنه، دکتر مینا نقی جعفرآبادی، دکتر مرجان قائمی، دکتر زهره حیدری تشکیل شد.

دکتر رشیدی در خصوص فعالیت‌های مرکز توضیح داد و گفت: انجام فعالیت های پژوهشی مرتبط با اولویت‌ بهداشت باروری، سیاست‌های جمعیتی، توانمندسازی زنان، سلامت مادر و نوزاد، پیشگیری و درمان سرطان، تشخیص و درمان نازایی، سلامت دوران یائسگی، بهداشت سالمندان و به طور کلی ارتقای سطح سلامت زنان و مردان از مهمترین برنامه های استراتژیک این مجموعه است.

وی افزود: این مرکز سابقه انجام کارآزمایی‌های بالینی در مطالعات دارویی، راه اندازی تکنیک تشخیص قبل از لانه گزینی جنین، کلینیک تخصصی رتینیت پیگمنتوزا، تدوین نرم افزار اختصاصی مشاوره ژنتیک، جمع آوری و تحلیل داده های برنامه کشوری تالاسمی  و مطالعات مشترک ملی و بین المللی را در کارنامه خود دارد. ارتقاء سطح علمي پزشكان مشاوران ژنتيك شاغل در طرح پزشک خانواده و برخورداری از آزمایشگاه مجهز ژنتیک باروری و IVF از دیگر امکانات درمانی-آموزشی و پژوهشی این مجموعه است.

دکتر رشیدی ادامه داد: این مجموعه در زمینه آموزش‌های تخصصی در حوزه های آموزش دوره‌های فلوشیپ، دکترای پژوهشی، پسادکتری، آموزش دوره های کوتاه مدت و ارتقا کیفیت آموزش در مقاطع مختلف پزشکی فعالیت نموده و به عنوان اولین مرکز در پذیرش و درمان بیماران انکوفرتیلیتی (حفظ باروری در بیماران مبتلا به سرطان) با پذیرش بیش از 350 بیمار، پیشگام در سطح کشور است.

در طول این نشست مسائل و مشکلات اعضای هیئت علمی و کارشناسان، مطرح و به بحث گذاشته شد.

در پایان دکتر صحرائیان پس از جمع بندی موانع پیش‌روی مرکز و قول مساعدت در رفع آنها گفت: تاریخچه این مرکز نشان می دهد که یکی از مراکز موفق و پیروز است، و دانشگاه نگاه خوبی به آن دارد. رشد مجموعه به قدری بوده که به یکی از مراکز مستقل تبدیل شده است و سابقه خوبی دارد. البته این مرکز حمایت مالی بیشتری احتیاج دارد.

  • گروه خبری : معاونت پژوهشی,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 163843
سیده فاطمه جوادی
خبرنگار

سیده فاطمه جوادی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید