گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/07 - 12:51
  • تعداد بازدید خبر : 4544
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

بازدید معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه از مجتمع کوی علوم پزشکی تهران

در پی گزارش اعلام شده از سوی مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشجویان در خصوص مراجعه تعدادی از دانشجویان با علائم گوارشی و آنفولانزا، دکتر پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه ظهر و شب گذشته در خوابگاه کوی حاضر شد تا از نزدیک به بررسی و مشاهده گزارش دریافت شده بپردازد.

95073.mp3 بازدید معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه از مجتمع کوی علوم پزشکی تهران

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، پس از دریافت گزارش مراجعه تعدادی از دانشجویان با علائم گوارشی و آنفولانزا، در 24 ساعت گذشته نیز نمایندگان معاونت های بهداشتی و غذا و دارو به همراه پیمانکار تغذیه با حضور در کوی دانشگاه به بررسی دلایل احتمالی مشکل فوق پرداختند.
همچنین برای بررسی های بیشتر، کارشناسان بهداشتی نمونه های لازم را برای آزمایش های مربوطه تهیه کردند تا بررسی های بیشتر و دقیقتر انجام شود. همچنین با پیگیری های صورت گرفته 300 عدد ماسک برای جلوگیری از شیوع بیماری از بیمارستان شریعتی تهیه و توسط اعضای شورای صنفی در خوابگاه توزیع شد.
از صبح دیروز نیز با تاکید دکتر پورغریب کارکنان معاونت دانشجویی با همکاری داروخانه ۱۳ آبان و بیمارستان شریعتی ضمن اعزام کادر درمانی متخصص و تامین اقلام دارویی مورد نیاز، بصورت شبانه روزی تمام تلاش خود را بمنظور برطرف شدن مشکل پیش آمده انجام دادند.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه پس از حضور در خوابگاه و عیادت از دانشجویان بیمار و ضمن دلجویی، در مذاکره با آنان گفت: تاکنون علت دقیق مشکل پیش آمده مشخص نشده است. وی همچنین اعلام کرد تمام همکاران دانشگاه پیگیری های لازم تا حل مشکل موجود و اعلام عمومی پس از روشن شدن دلیل این امر را انجام خواهند.
با توجه به همزمان بودن علائم گوارشی با علائم آنفولانزا و شیوع اپیدیمی جدید آنفولانزا در کشور و بروز نشانه های این بیماری در بین دانشجویان و به دنبال مشاوره صورت گرفته با دکتر افخمی، متخصص عفونی وی اعلام کرد: با توجه به نشانه های موجود و با توجه به شیوع بیماری های فصل سرد چون آنفولانزا و بیماری های مشابه با نشانه های آنفولانزا و نیز براساس اپیدمیولوژی و هم بواسطه فصل سرد و نزدیکتر شدن دانشجویان به هم در محیط های خوابگاهی و با توجه به حضور دانشجویان در بخش های بیمارستانی، با در نظر گرفتن طولانی تر بودن حالت تهوع که بیش از 4 یا 5 ساعت اعلام شده است، به نظر می رسد این دانشجویان مبتلا به آنفولانزا شده باشند. ضمن اینکه تا اعلام نتایج ازمایشگاهی مسمومیت عذایی را نمی توان رد کرد.
مدیریت امور خوابگاه ها نیز که پیوسته در حال رصد و پیگیری این مشکل است، در اطلاعیه ای که در کانال اطلاع رسانی خود منتشر کرده بود، ضمن تایید موارد فوق توصیه هایی نیز به دانشجویان داشت، از جمله: مصرف مایعات بیشتر، استراحت، ایجاد جریان هوا در اتاق، تماس کمتر دانشجویان بیمار با سایر دانشجویان و استفاده از ماسک.
توضیح اینکه، براساس گزارش نهایی مرکز بهداشت و درمان دانشجویان تعداد بیماران طی 24 ساعت گذشته بدین شرح است:
تعداد 125 نفر مراجعه به درمانگاه کوی علوم پزشکی داشتند که 4 تن از آنان به بیمارستان اعزام شدند و 3 نفر از ایشان پس از درمان ترخیص شدند و 1 نفر بواسطه مشکلات زمینه ای همچنان تحت درمان است.

خبر تکمیلی:
 در پی گزارش‌های مشکوک در مورد علائم مسمومیت غذایی در تعدادی از دانشجویان دکتر پورغریب معاون دانشجویی دانشگاه شبانه از خوابگاه کوی بازدید کرد.

دکتر پورغریب پس از حضور در خوابگاه و عیادت از دانشجویان بیمار و ضمن دلجویی از آنها در مذاکره به دانشجویان اعلام کرد تاکنون علت دقیق مشکل فوق مشخص نشده است.
وی همچنین مقرر کرد  همه همکاران دانشگاه پیگیری‌های لازم را تا حل مشکل موجود و اعلام عمومی پس از روشن شدن دلیل این امر انجام دهند. همچنین در گزارشی اشاره شده است که نمایندگان معاونت‌های بهداشتی و غذا و دارو به همراه پیمانکار تغذیه با حضور در کوی دانشگاه به بررسی دلایل احتمالی مشکل فوق پرداختند.
روابط عمومی معاونت دانشجویی تعداد دانشجویانی را که با این علائم مراجعه کرده‌اند تاکنون ۹۰ نفر اعلام کرده است که با همکاری داروخانه ۱۳ آبان به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته‌اند.

خبرنگار: فرزاد سلطانپور

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95073
خبرنگار
فرزاد  سلطانپور

فرزاد سلطانپور

2 نظر برای این مطلب وجود دارد

اعظم رئوفی

اعظم رئوفی

78/10/11 - 00:00

سلام مشکل فقط مختص به خوابگاه نبود. من ساکن خوابگاه نیستم ولی همین علائم رو داشتم. حالت تهوع، افت شدید فشار، دردهای استخوانی، ... احتمالا منشا بیماری از ناهار دانشگاه بوده که ما هم مصرف کردیم. سه روز هستش که واقعا از زندگی افتادم اعظم رئوفی

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
کارمند

کارمند

78/10/11 - 00:00

مسئولین محترم دانشگاه تعداد زیادی دانشجو مبتلا شدند که هنوز نمی دانید دلیل اصلی چیست؟ مگر میشود این تعداد زیاد یکدفعه همه باهم مبتلا شوند. نکته دیگر اینکه چرا این مساله برای کلیه پرسنل اطلاع رسانی نشده آیا می خواهید کارمندان هم مبتلا شوند؟ چرا برای ایجاد مصونیت به کارمندان و سایر دانشجویان دانشگاه واکسن آنفولانزا نمی زنید. چرا اینهمه بی تفاوتی و بی مسئولیتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید