گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 96/01/08 - 14:45
  • تعداد بازدید خبر : 3505
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
خدمات درمانی در تعطیلات نوروز بدون وقفه ادامه دارد

بازدید نوروزی دکتر علیپور و دکتر یونسیان از بیمارستان‌های فارابی و بهارلو در هشتمین روز سال جدید

دکتر صدف علیپور و دکتر یونسیان به ترتیب معاونان درمان و پژوهشی دانشگاه به همراه پزشک مقیم ستاد هدایت در هشتمین روز سال جدید با حضور در بیمارستان‌های فارابی و بهارلو از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی به بیماران قرار گرفتند.

67155.mp3 بازدید نوروزی دکتر علیپور و دکتر یونسیان از بیمارستان‌های فارابی و بهارلو در هشتمین روز سال جدید

گالری عکس
معاونان درمان و پژوهشی دانشگاه صبح روز سه‌شنبه 8 فروردین 96 ابتدا با حضور در بیمارستان فارابی و با همراهی دکتر صنعتکار، معاون درمان این بیمارستان از اورژانس بازدید کردند.
اعضای تیم بازدیدکننده، سپس با حضور در بیمارستان بهارلو با دکتر عارفی، معاون آموزشی بیمارستان دیدار و با همراهی معصومی، مدیر بیمارستان و مترون از اورژانس و بخش‌های ویژه دیدن و با بیماران گفت‌وگو کردند.
دکتر علیپور در پایان بازدید و در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: به لطف خدا هر دو بیمارستان به‌طور کامل فعال بودند. ما هم در تعطیلات نوروز برای تبریک عید به همکاران و یک ارزیابی کلی از وضعیت این دو بیمارستان بازدید کردیم.
وی افزود: تعداد بیماران در اورژانس بیمارستان فارابی زیاد بود اما همه تعیین تکلیف و منتقل شده بودند و اورژانس شرایط خوبی داشت. در بیمارستان بهارلو هم ماندگاری بیماران در اورژانس بیشتر بود اما عمدتاً تعیین تکلیف شده بودند که با توجه به پر بودن بخش‌ها و تخت‌ها امکان انتقال همه بیماران نبود.
معاون درمان دانشگاه نکته قابل‌توجه در این بازدید را حضور پزشکان آنکال برای مشاوره و تعیین تکلیف بیماران در بیمارستان‌ها اعلام کرد و با بیان اینکه خدمت‌رسانی در بیمارستان‌ها بدون وقفه ادامه دارد گفت: در جاهایی که درمانگاه‌های الکتیو تعطیل هستند، اورژانس بیمارستان، پاسخگوی بیماران هست و همه کادر درمانی طبق برنامه خدمت‌رسانی می‌کنند.
دکتر یونسیان هم با بیان اینکه دومین سال است که توفیق دارد در بازدیدهای نوروزی از بیمارستان فارابی کند گفت: همان‌طور که انتظار می‌رفت اورژانس بیمارستان فارابی فعال بود و در عین شلوغی ندیدم بیماری معطل مانده باشد رضایت بیماران الحمدالله حاصل شده بود به همکاران خداقوت گفتم و از زحماتی که می‌کشند تشکر کردم. پزشکان آنکال و مقیم هم در هر دو بیمارستان حاضر بودند و فعالیت می‌کردند. در بیمارستان بهارلو با چند بیمار هم صحبت کردم که رضایت کامل از برخورد پرسنل داشتند و رسیدگی در حد انتظار بیمار انجام شده بود.
وی افزود: از بخش مسمومین هم بازدید کردیم که قسمت عمده آن بیمارانی هستند که اقدام به خودکشی کرده‌اند در یک مورد با جوانی که اقدام به خودکشی با مواد روان‌گردان کرده بود گفت‌وگو کردم و پرسیدم که مشاوره‌های روان‌پزشکی برای او انجام شده است یا خیر که انجام شده بود. در بحث خودکشی مهم‌تر از سم‌زدایی بحث مشاوره است که علت شناسایی و پیگیری شده تا از تکرار جلوگیری شود.
معاون پژوهشی در پایان با قدردانی از افرادی که در تعطیلات نوروز به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند گفت: این عزیزان به‌جای اینکه در تعطیلات در کنار خانواده باشند اینجا هستند که به ما خدمت‌رسانی کنند زیرا هر کدام از ما ممکن است به اورژانس نیاز پیدا کنیم، به همه کادر درمانی خدا قوت می‌گویم و آرزو دارم سالی خوب را پیش رو داشته باشند.
دکتر چراغ زاده، پزشک مقیم ستاد هدایت دانشگاه با بیان اینکه همکاران این ستاد در دانشگاه علوم پزشکی تهران در طی سال و هر روز از بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه بازدید می‌کنند گفت: هدف اصلی از بازدیدهای تعطیلات نوروزی عرض تبریک سال نو و خدا قوت گویی به پرسنل زحمت کش کادر درمانی به نمایندگی از ریاست محترم دانشگاه و تشکر از زحمات انجام شده در سال گذشته و همچنین دریافت نقطه نظرات همکاران و انعکاس آن است.
وی افزود: خدا را شکر نوع عملکرد هر دو بیمارستان عالی بود به‌طوری‌که بیمارستان فارابی از ساعت 7 تا 10 صبح 134 بیمار را پذیرش کرده بود و اکثر درمانگاه آن هم فعال بود و میزان رضایتمندی مراجعین هم مطلوب ارزیابی شد.
در بیمارستان بهارلو هم بخش ویژه مسمومیت و سه بخش آی سی یو فعال بودند و ما پرونده چند بیمار را بررسی کردیم که الحمدالله مشاورهای درخواستی بیمارستان انجام شده بود و کادر درمانی حضور فیزیکی فعال داشتند.
خبرنگار و عکاس: مهدی گلپایگانی

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 67155
کلمات کلیدی
خبرنگار
مهدی  گلپایگانی

مهدی گلپایگانی