گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/12 - 10:29
  • تعداد بازدید خبر : 360
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید وزیر علوم و فناوری کشور ونزوئلا از بیمارستان مرکزطبی کودکان

گابریلا خیمنس، وزیر علوم و فناوری کشور ونزوئلا و هیئت همراه از بیمارستان مرکزطبی کودکان بازدید کرد.

93962.mp3 بازدید وزیر علوم و فناوری کشور ونزوئلا از بیمارستان مرکزطبی کودکان

گالری عکس
 به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، گابریلا خیمنس، وزیر علوم و فناوری ونزوئلا و دبیر شورای علوم و فناوری ریاست جمهوری این کشور، بعدازظهر روز شنبه یازدهم آبان ماه 98 از مرکز طبی کودکان و بخش پیوند سلول های بنیادی این بیمارستان بازدید کرد.
ابتدا در نشستی که با حضور دکتر رضا شروین بدو رئیس بیمارستان، دکتر کاظم رهنما مدیر بیمارستان، دکتر نیما رضایی معاون بین الملل دانشکده پزشکی و دکتر امیر علی حمیدیه رئیس بخش پیوند بیمارستان در سالن مهارت های بالینی برگزار شد، دکتر بدو گزارشی از فعالیت های منحصر به فرد مرکز طبی کودکان ارائه کرد و گفت: این مرکز بزرگترین مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کودکان کشور است که با وجود اساتید برجسته و بخش های تخصصی و فوق تخصصی، قطب علمی طب کودکان کشور است.
دکتر بدو ضمن بیان تاریخچه ای از ساخت این بیمارستان، فعالیت های این مرکز را از جمله انجام پیوند کلیه، کبد و سلول های بنیادی و همچنین ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به صرع مقاوم به درمان بیان کرد.
در ادامه دکتر حمیدیه در خصوص پیوند سلول های بنیادی در این بیمارستان مطالبی بیان کرد و از امکانات، تجهیزات و وجود آزمایشگاه پیشرفته و امکانات اتاق تمیز سلولی در مرکز طبی کودکان سخن گفت.
دکتر حمیدیه افزود: ایران با انجام نزدیک به 1200 مورد پیوند در سال در حال حاضر قطب انجام پیوند سلول های بنیادی خونساز در خاورمیانه است و این بیمارستان در زمینه پیوند کودکان با انجام کلیه پیوند های پیشرفته و مدرن در رده سنی کودکان نقش اصلی را در پیوند کودکان در کشور ایفا می کند در ضمن این مرکز اقداماتی را برای آموزش پزشکان، محققان و پرستاران خارجی انجام داده است و در حال حاضر پزشکانی از کشور سوریه برای آموزش در این بیمارستان حضور دارند.
گابریلا خیمنس ضمن تشکر و تبریک به انجام خدمات پیشرفته این مرکز به خصوص پیوند سلول های بنیادی خونساز در خصوص انعقاد تفاهم نامه برای درمان بیماران از کشور ونزوئلا سوال و ابراز تمایل کرد که علاوه بر معرفی کودکان ونزوئلائی نیازمند پیوند به این مرکز برای دریافت خدمات پیشرفته درمانی، گروهی از پزشکان و پرستاران ونزوئلا برای آموزش به مرکز طبی کودکان اعزام شوند.
سپس بازدید وزیر علوم و فناوری ونزوئلا و هیئت همراه از بخش پیوند سلول های بنیادی و جداسازی سلولی با توضیحات دکتر حمیدیه انجام شد.
درحال حاضر همه پیوند های مدرن و به روز دنیا از جمله پیوند نیمه سازگار (Haploidentical)، پیوند بند ناف و پیوند از اهداء کنندگان غیر خویشاوند در مرکز طبی برای کودکان (بین سنین دو ماهگی تا 18سالگی) مبتلا به بیماری های صعب العلاج و کشنده درحال انجام و این مرکز از مراکز شناخته شده پیوند سلول های بنیادی کودکان در سطح بین المللی است.
خبرنگار و عکاس: لیلا یوسفی

  • گروه خبری : مرکز طبی کودکان,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93962
خبرنگار
لیلا  یوسفی

لیلا یوسفی