گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/04/18 - 11:19
  • تعداد بازدید خبر : 55
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری اولین دورهمی مجازی دانشکده پیراپزشکی

اولین دورهمی مجازی دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.

158992.mp3 برگزاری اولین دورهمی مجازی دانشکده پیراپزشکی
به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی، اولین دورهمی این دانشکده با حضور دکتر وحید چنگیزی رییس دانشکده اعضای هیات علمی و کارکنان به صورت حضوری با تعداد محدود و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مجازی در نرم افزار adobe connect یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹ برگزار شد. 
در ابتدا دکتر چنگیزی ضمن خوشامدگویی به همکاران گفت: در این شرایط جامعه که شاید شادابی و روحیه مناسبی وجود ندارد، نیاز به برگزاری این دورهمی ها بیشتر از گذشته احساس می شود تا مجالی باشد در کنار همدیگر اوقات و حال خوبی داشته باشیم.
وی افزود: با شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری دورهمی ها به شکل گذشته وجود ندارد اما این فعالیت ها را کنار نگذاشته و مطابق شرایط فعلی تصمیم گرفتیم دورهمی را به صورت مجازی برگزار کنیم. در این جلسه دکتر داداشی در مورد تاریخ و ادبیات پربار و کهن پارسی مطالبی را بیان خواهد کرد و جلسات آشنایی با مشاهیر ادبی ایرانی به طور مستمر به صورت مجازی برگزار خواهد شد. 
دکتر مهدی داداشی مدرس دانشکده در خصوص نحوه نامگذاری یک روز از هر ماه و جشن هایی همچون مهرگان و تیرگان توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در ایران باستان هر روز از هر ماه نامی داشت و به جز جشن های بزرگی همچون نوروز، سده و مهرگان، هر ماه زمانی که نام ماه و روز یکسان می شد، به عنوان مثال روز دوم از ماه بهمن و یا روز سیزدهم از ماه تیر را جشن می گرفتند.
وی افزود: تیرگان در داستان های کهن ایران دو مناسبت دارد ، آنها معتقد بودند، در این روز فرشته باران بردیو خشکسالی پیروز  شد و همچنین مرز ایران و توران در زمان منوچهر شاه با کمان کشی و پرتاب تیر  آرش کمانگیر مشخص شده و به این دو مناسبت سیزدهم تیر را جشن تیرگان می گرفتند. 
همچینن دکتر داداشی در این دورهمی شعر آرش کمانگیر از شاعر معاصر مرحوم سیاوش کسرایی را خواند. 
 
 
  • گروه خبری : دانشکده پيراپزشكي,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 158992
خبرنگار
الهام  حق شناس

الهام حق شناس

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید