گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/01/19 - 18:05
  • تعداد بازدید خبر : 250
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری اولین نشست کمیته پیاده‌سازی نسخه الکترونیک در مراکز تحت پوشش در معاونت درمان

‏دکتر علامه معاون درمان دانشگاه، در نشست کمیته پیاده‌سازی نسخه الکترونیک بر لزوم هماهنگی بین بخشی میان حوزه درمان، بیمارستان‌ها، داروخانه‌های بیمارستانی و حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه تاکید کرد.

171939.mp3 برگزاری اولین نشست کمیته پیاده‌سازی نسخه الکترونیک در مراکز تحت پوشش در معاونت درمان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت درمان، اولین نشست اعضای کمیته پیاده‌سازی نسخه الکترونیک در مراکز تحت پوشش دانشگاه با حضور دکتر سید فرشاد علامه معاون درمان، دکتر منان حاجی محمودی معاون غذا و دارو، دکتر سینا مرعشی مدیر آمار و فناوری اطاعات، آزاده چتروز مدیر امور مالی، دکتر محمد رضاروئینی رئیس داروخانه 13 آبان و سایر اعضا سه‌شنبه ۱۷ فروردین 1400 برگزار شد.
 
 در این جلسه، دکتر مرعشی، مشخص نبودن بستر اصلی تبادل اطلاعات نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی بین وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه و فشار ناشی از الزام سازمان‌های بیمه سلامت و تأمین اجتماعی بر ثبت مستقیم اطلاعات نسخ الکترونیک در درگاه الکترونیک این سازمان‌ها را یکی از چالش‌های اصلی این برنامه عنوان کرد.
 
 ‏دکتر علامه، نیز بر لزوم هماهنگی بین بخشی میان حوزه درمان، بیمارستان‌ها، داروخانه‌های بیمارستانی و حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه به‌منظور تحقق هدف پیاده‌سازی نسخه الکترونیک و ضرورت ثبت الکترونیک نسخ توسط پزشکان در درمانگاه‌ها تأکید کرد.
 
وی افزود: ثبت پرونده الکترونیک بیماران در درمانگاه، هم‌زمان با ثبت نسخه و هم‌چنین لزوم توجه به نسخ خدمات پاراکلینیک ازجمله آزمایش‌ها و تصویربرداری‌ها و ...علاوه بر نسخ دارویی از اهمیت بسیاری برخوردار است. هم‌چنین لازم است فرآیندهای استاندارد نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی تدوین شود. علاوه بر این باید سناریوهای جایگزین برای پوشش مواردی که به دلایل مختلف وقفه‌ای در فرآیندهای نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک روی می‌دهد، طراحی شود تا از چالش‌های قابل پیش‌بینی اجتناب شود.
 
‏در این جلسه چالش‌های فعلی داروخانه‌های بیمارستانی به دلیل حذف دفترچه‌های بیمه ازجمله سوءاستفاده از نام بیمار و کد ملی و دوباره‌کاری در ثبت نسخ دارویی در HIS بیمارستان‌ها و پورتال سازمان‌های بیمه از سوی مدیران داروخانه‌های بیمارستانی، ‏ضرورت توجه به قابلیت امضای الکترونیک پزشکان و لزوم پیاده‌سازی کدینگ یکسان دارویی در بستر سپاس و سامانه‌های بیمه به‌عنوان الزامات اصلی پیاده‌سازی نسخه الکترونیک از سوی مدیران این حوزه مطرح شد.
 
‏ نیازسنجی سخت‌افزاری و نحوه تأمین کمبودهای سخت‌افزاری جهت پیاده‌سازی نسخه الکترونیک و تأمین کمبودهای سخت‌افزاری مراکز پس از تائید حوزه IT دانشگاه، اجرای آزمایشی فرآیند کامل نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک در تمام بیمارستان‌های دانشگاهی و انعکاس مشکلاتی که در حین اجرا شناسایی می‌شوند، به معاونت درمان برای ارسال به ستاد درمان وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر از مصوبات این جلسه بود.
 
 ‏
  • گروه خبری : معاونت درمان,گروه خبری RSS,ماه نمای دانشگاه
  • کد خبر : 171939
الهام  حق شناس
خبرنگار

الهام حق شناس

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید