گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/02/13 - 13:14
  • تعداد بازدید خبر : 25
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری بیستمین جلسه آموزشی و اولین جلسه سال ۱۴۰۰ ویژه رابطین منتخب پروژه ECD

دکتر خادم، کارشناس سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اهمیت و ضرورت آگاهی مادران در خصوص گرفتن کودک از شیر پس از دوسالگی تأکید کرد.

172845.mp3 برگزاری بیستمین جلسه آموزشی و اولین جلسه سال ۱۴۰۰ ویژه رابطین منتخب پروژه ECD
برگزاری بیستمین جلسه آموزشی و اولین جلسه سال ۱۴۰۰ ویژه رابطین منتخب پروژه ECD
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه که به‌صورت مجازی و در پلتفرم اسکای روم یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ با حضور ۲۴ تن از رابطین و تعدادی از کارشناسان ستادی با موضوع آموزشی " چگونه کودک خود را از شیر بگیریم" برگزار شد دکتر صدیقه خادم، روانشناس و کارشناس سلامت روان وزارت متبوع سخنان خود را با دلایل از شیر گرفتن کودک مانند " بازگشت مجدد مادر به سرکار، بارداری مجدد، بیماری و زمان طبیعی از شیر گرفتن کودک، شروع کرد.
 وی در ادامه به اتفاقاتی که در زمان شیر دادن می‌افتد اشاره کرد و گفت: این دلایل شامل بعد جسمانی که همان تغذیه کودک بوده و بعد عاطفی آن‌که دریافت احساسات، هیجانات و ارضا روانی کودک می‌باشد است.
دکتر خادم در مورد زمان مناسب از شیر گرفتن، فرایند از شیر گرفتن یک‌باره و تدریجی، و ارزیابی آمادگی کودک برای قطع شیر مطالبی را عنوان کرد و به تشریح مدل‌های مختلف از شیر گرفتن در شب و روز و چگونگی از شیر گرفتن در روز و شب  پرداخت.
 در بیان این جلسه آموزشی در مورد اقدامات مناسب جهت کمک به از شیر گرفتن کودک و همچنین کارهایی که نباید در حین از شیر گرفتن کودک انجام داد، مانند پانسمان کردن سینه و مالیدن مواد بدمزه و خاص به سینه مادر صحبت و به پرسش‌های شرکت‌کنندگان پاسخ داده شد.
 
 
  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 172845
زینب  ایمانی
خبرنگار

زینب ایمانی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید