گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1401/09/02 - 12:16
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 64
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

برگزاری جلسه آموزشی به مناسبت روز جهانی دیابت در مسجد جامع شهر چهاردانگه

واحد تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت چهاردانگه جلسه آموزشی به مناسبت هفته دیابت در مسجد جامع این منطقه ویژه نمازگزاران برگزار کرد.

222140.mp3 برگزاری جلسه آموزشی به مناسبت روز جهانی دیابت در مسجد جامع شهر چهاردانگه
برگزاری جلسه آموزشی به مناسبت روز جهانی دیابت در مسجد جامع شهر چهاردانگه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، در این جلسه آموزشی که هفته آخر آبان ۱۴۰۱ به مناسبت هفته دیابت با عنوان تغذیه سالم و دیابت برگزار شد شهرزاد پیرشاه، کارشناس تغذیه این مرکز گفت: درصورتی‌که قند به‌جای ورود به سلول‌ها در خون باقی بماند قند خون افزایش‌یافته و منجر به بروز دیابت می‌شود.
وی در ادامه انواع دیابت را که شامل دیابت نوع ۱ ˛دیابت نوع ۲˛دیابت بارداری و دیابت ثانویه است را برشمرد و در مورد علائم دیابت و نقش تغذیه در کنترل دیابت گفت: رژیم غذایی در درمان دیابت نقش اساسی دارد. برای اجرای رژیم غذایی مناسب شاید نیاز باشد مقدار یا زمان مصرف غذا و یا نوع مواد غذایی مصرفی تغییر داده شود دستورات غذایی مخصوص افراد دیابتی نیست درواقع یک رژیم غذایی سالم محسوب می‌شود که الفبای صحیح غذا خوردن بوده و همه اعضای خانواده می‌توانند از آن استفاده کنند.
 
  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 222140
زینب  ایمانی
خبرنگار

زینب ایمانی

تصاویر

برگزاری جلسه آموزشی به مناسبت روز جهانی دیابت در مسجد جامع شهر چهاردانگه برگزاری جلسه آموزشی به مناسبت روز جهانی دیابت در مسجد جامع شهر چهاردانگه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید