گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1401/09/02 - 12:11
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 66
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه آموزشی تغذیه در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی در منطقه علی‌آباد قاجار چهاردانگه

واحد تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت چهاردانگه جلسه آموزشی با عنوان تغذیه و فعالیت بدنی با همکاری خانه بهداشت علی‌آباد قاجار در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی این منطقه برگزار کرد.

222139.mp3 برگزاری جلسه آموزشی تغذیه در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی در منطقه علی‌آباد قاجار چهاردانگه
برگزاری جلسه آموزشی تغذیه در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی در منطقه علی‌آباد قاجار چهاردانگه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، شهرزاد پیرشاه، کارشناس تغذیه این مرکز در این جلسه آموزشی که سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ویژه ۳۰ ورزشکار این باشگاه برگزار شد گفت: همان‌طور که میدانید انرژی و کار را معادل یکدیگر در نظر می‌گیرند و واحد آنها ژول و کالری می‌باشد. به عبارتی هرچقدر انسان کار بیشتری انجام دهد در حقیقت انرژی بیشتری مصرف خواهد کرد. 
وی در ادامه افزود: مواد غذایی همان مولکول‌های دارای انرژی شیمیایی هستند که پس از خوردن در دستگاه گوارش هضم شده و به‌صورت قند و چربی و مولکول‌های قابل‌جذب از روده وارد خون می‌شوند. خون وظیفه حمل نقل مواد غذایی و اکسیژن را به ترتیب از روده‌ها و ریه‌ها به سلول‌های ماهیچه‌ای که قادر به کوتاه و بلند شدن و درنتیجه حرکت دادن استخوان‌ها و بدن هستند را بر عهده دارد چون سلول‌های عضلانی کشیده و به شکل یک‌رشته می‌باشند.
پیرشاه اظهار داشت که بزرگ‌سالان باید با داشتن فعالیت بدنی کافی انرژی دریافتی را متعادل نمایند. از آنجا که زنان حجم عضلانی کمتر چربی بیشتر و به‌طور کلی جثه کوچک‌تر از مردان دارند نیاز کمتری به انرژی برای فعال ماندن و نفع نیازهای بدن دارند.
در این جلسه آموزشی قبل از شروع جلسه با توجه به اهمیت وعده صبحانه سالم در باشگاه ورزشی بین ورزشکاران وعده صبحانه سالم توزیع شد.  
 
  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 222139
زینب  ایمانی
خبرنگار

زینب ایمانی

تصاویر

برگزاری جلسه آموزشی تغذیه در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی در منطقه علی‌آباد قاجار چهاردانگه برگزاری جلسه آموزشی تغذیه در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی در منطقه علی‌آباد قاجار چهاردانگه برگزاری جلسه آموزشی تغذیه در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی در منطقه علی‌آباد قاجار چهاردانگه برگزاری جلسه آموزشی تغذیه در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی در منطقه علی‌آباد قاجار چهاردانگه برگزاری جلسه آموزشی تغذیه در باشگاه ورزشی امام حسن مجتبی در منطقه علی‌آباد قاجار چهاردانگه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید