گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/09/03 - 13:00
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 22
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه هماهنگی در خصوص هفته پویش حرف و گفتگو در شهرستان اسلامشهر

با مشارکت واحد سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد و واحد آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر جلسه هماهنگی در خصوص هفته پویش حرف و گفتگو برگزار شد.

201036.mp3 برگزاری جلسه هماهنگی در خصوص هفته پویش حرف و گفتگو در شهرستان اسلامشهر
برگزاری جلسه هماهنگی در خصوص هفته پویش حرف و گفتگو در شهرستان اسلامشهر
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، در این جلسه درون بخشی که چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ با حضور زینب ایمانی، کارشناس مسئول واحد آموزش بهداشت، دکتر بهناز قره خانی، بهداشت خانواده، سارا حاصلی فرد، واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس و سمیرا سلیمانیان، کارشناس واحد سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد برگزار شد سلیمانیان در رابطه با "پویش حرف و گفت" گفت: کشور ما مانند هر جامعه‌ی پویای دیگری تغییرات زیادی را در چند دهه‌ی گذشته تجربه کرده است. افزایش خشونت‌های روانی اجتماعی و کاهش بردباری و تحمل در روابط بین فردی و گروهی، افزایش اختلالات روان‌پزشکی و بالا گرفتن تنش و تنوع در منابع استرس در جامعه و خانواده از پیامدهای تغییرات اجتماعی است و خانواده نهاد مهم اجتماعی و تأثیر گذار در هر جامعه‌ای است؛ پژوهش‌های اخیر حاکی از افزایش تنش تعارض خشونت و کاهش اثرگذاری نهاد خانواده به‌عنوان یک عنصر قوام‌بخش در اجتماع است.
وی در ادامه افزود: پویش حرف و گفت با محوریت کاهش تنش و خشونت در خانواده و ترویج روابط خانوادگی سالم از یکم لغایت هفتم آذر همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود. هفت محور این پویش شامل خانواده‌ی گفت‌وگومحور: هم بگوییم، هم بشنویم، خانواده‌ی خشونت پرهیز: اختلافات را حل کنیم، خانواده‌ی ساختارمند: جایگاه خود را در خانواده بیابیم.، خانواده‌ی حمایتگر: نردبان رشد یکدیگر شویم، خانواده‌ی همدل: همدیگر را درک کنیم، خانواده‌ی همراه: همیشه کنار یکدیگر باشیم.، و اوقاتی برای خانواده: با یکدیگر وقت بگذرانیم.
در پایان هر یک از کارشناس مسئولان نظرات و پیشنهاد‌های خود را مطرح کردند.
 
  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 201036
زینب  ایمانی
خبرنگار

زینب ایمانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید