گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/12 - 13:03
  • تعداد بازدید خبر : 203
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری جلسه هم‌اندیشی ارتقای کیفیت آموزش دانشجویان فوریت‌های پزشکی در دانشکده پیراپزشکی

جلسه هم‌اندیشی ارتقاء کیفیت آموزش دانشجویان فوریت‌های پزشکی دانشکده پیراپزشکی و سازمان اورژانس کشور برگزارشد.

93973.mp3 برگزاری جلسه هم‌اندیشی ارتقای کیفیت آموزش دانشجویان فوریت‌های پزشکی در دانشکده پیراپزشکی

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی، جلسه هم‌اندیشی ارتقاء کیفیت آموزش دانشجویان رشته فوریت‌های پزشکی با حضور دکتر حسن نوری معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور، جعفری کارشناس ارشد سازمان اورژانس ، دکتر وحید چنگیزی رئیس دانشکده، دکتر فریبا نباتچیان معاون آموزشی و دکتر افضل شمسی عضو هیات علمی گروه اتاق عمل و فوریت‌های پزشکی شنبه 11 آبان 98 در سالن اجتماعات برگزار شد.
در این جلسه دکتر چنگیزی در خصوص پذیرش دانشجویان فوریت‌های پزشکی گفت: با توجه به توافقات صورت گرفته قرار بود برای بهمن‌ماه سال جاری پذیرش دانشجو داشته باشیم که به‌صورت ناگهانی از بهمن به مهرماه منتقل شد و با حجم کار بسیاری مواجه شدیم؛ اما با تلاش‌های دکتر نباتچیان و دکتر شمسی این امر به‌خوبی انجام شد. کیفیت آموزش این دانشجویان برای ما بسیار اهمیت دارد. به‌منظور ارتقا کیفیت آموزشی و با توجه به این امر که چند سال اخیر با دانشجوی فوریت پزشکی پذیرش نکردیم. جلساتی به‌منظور بررسی کوریکولوم این رشته برگزار شد و 20% تغییراتی که مجاز به انجام آن بودیم اعمال شد و برای سایر خلأهای آموزشی به‌ویژه قسمت‌هایی که مهارتی بودند کارگاه‌هایی در نظر گرفته شد. در خصوص کارورزی دانشجویان، از اورژانس کشور کمک می‌خواهیم که در آن محل انجام شود.
دکتر نوری نیز ضمن ابراز خوشحالی از پذیرش مجدد دانشجو فوریت پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دوره اورژانس کشور ، EMS برای بسیاری از رشته‌ها ناشناخته است. نیازهای آموزشی آن ، نکات حیاتی و کاربردی که در بحث اورژانس مطرح است گاهی برای متخصصین طب اورژانس نیز خیلی ملموس نیست. تاکنون دانش‌آموختگان که برای کار به اورژانس کشور مراجعه می‌کردند،  مهارت‌های موردنظر را نداشتند و ما مجبور بودیم مجدد دوره‌های آموزشی برای آن‌ها برگزار کنیم.
وی افزود: سازمان اورژانس کشور  می تواند در  چند حوزه شامل تدریس نظری و در اختیار قرار دادن اساتید یا بسته‌های آموزشی آماده‌شده، آموزش عملی و بالینی و انجام کارورزی‌ها با دانشکده همکاری داشته باشد. به‌طورکلی کیفیت آموزش دانشجویان فوریت‌های پزشکی با توجه به اینکه به‌طور مستقیم باجان انسان‌ها در ارتباط است جز اولویت‌های ماست و هر درخواستی دانشکده داشته باشد همکاری خواهیم کرد.
دکتر چنگیزی گفت: مهارت افزایی همه دانشجویان مخصوصاً دانشجویان فوریت‌های پزشکی از اهداف مهم دانشکده است و قطعاً از ظرفیت‌های موجود در سازمان اورژانس کشور استفاده خواهیم کرد.
در پایان دکتر نوری بر رسیدن به یک الگو درزمینه آموزش دانشجویان فوریت‌های پزشکی در دانشکده پیراپزشکی برای همه دانشگاه‌های سراسر کشور تأکید کرد.
عکس و خبر: الهام حق شناس

  • گروه خبری : دانشکده پيراپزشكي,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93973
کلمات کلیدی
خبرنگار
الهام  حق شناس

الهام حق شناس