گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 97/05/03 - 10:36
  • تعداد بازدید خبر : 1413
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه کمیته اقتصاد درمان، دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان فارابی

مدیر بیمارستان فارابی از کاهش هزینه های تجهیزات پزشکی این بیمارستان در سه ماهه اردیبهشت، خرداد و تیر سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، خبر داد.

78763.mp3 برگزاری جلسه کمیته اقتصاد درمان، دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان فارابی

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، جلسه کمیته اقتصاد درمان، دارو و تجهیزات پزaکی بیمارستان فارابی، روز دوشنبه اول مرداد 1397 با حضور سعید مرادی مدیر مرکز برگزار شد.
در این جلسه گزارش  مصوبات دومین جلسه مشترک معاونت درمان دانشگاه با گروه چشم پزشکی در خصوص صرفه جویی و کاهش هزینه ها قرائت شد. سپس در مورد الکترونیک شدن درخواست تعمیر، جابه جایی و اسقاط تجهیزات پزشکی بحث شد و باباپور، مسئول واحد CSSD گزارش وضعیت لوازم و ابزار جراحی به تفکیک اتاق های عمل و درمانگاه ها ارائه کرد. استفاده از نرم افزاربرای ردیابی ابزار جراحی، تکمیل لیست بیماران خارج از استان، بازنگری در فرمولاری بیمارستان با توجه به داروهای گرانقیمت، نامه معاونت درمان در خصوص تدوین استانداردهای خدمات چشم پزشکی  از دیگر مطالب طرح شده در این جلسه بود.
مرادی، مدیر بیمارستان در این جلسه به نتایج اولیه بررسی کاهش هزینه های بیمارستان در سه ماهه اردیبهشت، خرداد و تیر97 اشاره کرد و گفت: در مقایسه با سه ماهه مشابه سال قبل فقط در زمینه تجهیزات پزشکی حدود یک میلیارد و دویست هزار تومان کاهش هزینه داشته ایم و این کاهش علیرغم ثابت بودن تعداد بیماران و افزایش قیمت ها بوده است.
 وی تغییر برند، استفاده مجدد از برخی تجهیزات، آموزش کارکنان و صرفه جویی را از عوامل دخیل در کاهش هزینه ها دانست و افزود: علاوه بر تجهیزات بیمارستان در کاهش هزینه های محورهای دیگر مانند تغذیه و نیروی انسانی هم موفق بوده است که گزارش تکمیلی آن به زودی ارائه خواهد شد.
مدیر بیمارستان فارابی تاکید کرد: بحث صرفه جویی و کاهش هزینه ها از سال قبل در بیمارستان شروع شده و نتایج آن بر اساس نرم افزار های موجود دانشگاه استخراج شده و مستند است.
مرادی در پایان از همراهی مسئولین واحدها و کارکنان بیمارستان تقدیر کرد.
خبر و عکس: امیدوار

  • گروه خبری : بیمارستان فارابی
  • کد خبر : 78763
خبرنگار
معصومه  عزيزي

معصومه عزيزي