گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/02/16 - 19:23
  • تعداد بازدید خبر : 353
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری مراسم روز ماما در مجتمع بیمارستانی یاس

به مناسبت روز جهانی ماما مراسمی با حضور دکتر آرش جعفریه رئیس مجتمع برگزار شد.

155918.mp3 برگزاری مراسم روز ماما در مجتمع بیمارستانی یاس

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی یاس، به مناسبت روز جهانی ماما روز سه شنبه  16 اردیبهشت 98 مراسمی با حضور دکتر آرش جعفریه رئیس، یوسف مسعودیان مدیر، دکتر نسیم شکوهی معاون آموزشی، دکتر محبوبه شیرازی رئیس بخش زایمان طبیعی، سکینه حسن زاده مترون و دیگر کارکنان پرستاری و مامائی مجتمع برگزار شد.
ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم کلیپی از فعالیت های کادر مامایی مجتمع  بیمارستانی یاس پخش شد، پس از آن مترون مجتمع  به جایگاه آمد و روز ماما را تبریک گفت و از زحمات و از خودگذشتگی ماماهای این مجتمع در بحران کرونا قدردانی کرد و در ادامه افزود: مامایی از رشته های حساسی است که مسئولیت مراقبت از مهمترین رکن خانواده را در زمان حاملگی که از حساسترین دوران زندگی مادر است بر عهده دارد.
پس از آن مژگان دانش پایه سرپرستار بخش زایمان طبیعی به جایگاه آمد و پس از تبریک  این روز به این موضوع اشاره کرد که برای اولین بار در سال 1980 این روز به عنوان روز جهانی ماما پیشنهاد شد و سپس از سال 1992 به صورت رسمی‌اعلام شد و اضافه کرد که هدف از بزرگداشت روز جهانی ماما افزایش آگاهی و تبادل اطلاعات در راستای سلامتی مادر و نوزاد است.

در ادامه مدیر مجتمع نیز این روز را تبریک گفت و عنوان کرد: جامعه مامایی به عنوان یکی از اعضای مهم خانواده علوم پزشکی کشور است و به واسطه مهارت، دانش، ایثار و اخلاص خویش همواره نوید بخش حیات، نشاط و سلامت برای خانواده و جامعه بوده و با توفیقات چشمگیر و خدمات ارزنده در جهت تامین سلامت مادر و کودک مایه مباهات نظام سلامت کشور به شمار می آیند. همکاری چشمگیر تیم مامائی در ارتقای عملکرد مجتمع و ارتقای رضایتمندی مادران باعث مباهات این مجموعه است.

پس از آن دکترجعفریه به جایگاه آمد و پس از خوشامدگویی به حاضرین روز جهانی ماما، روز ارج نهادن به صبوری و سلوک همکاران  که با مهربانی و عطوفت زندگی را معنا می بخشند را تبریک گفت و از زحمات، همکاری بی شائبه و صبورانه تیم مامائی به ویژه در زمان بحران کرونا قدردانی کرد و در ادامه گفت: مجتمع بیمارستانی یاس به عنوان یک بیمارستان جنرال مفتخر است که از همکاری رشته زنان و زایمان با وجود اساتید به نام و برجسته دانشگاه بهره مند است.  امیدواریم در آینده نزدیک، شاهد کمترین مشکلات، عوارض و مرگ و میر در مادران باردار باشیم از خداوند بزرگ برای آنان موفقیت، سلامتی و شادکامی را طلب می کنم.

پس از آن دکتر شیرازی رئیس بخش زایمان طبیعی ضمن تبریک این روز به این موضوع اشاره کرد که چشم های مادران باردار به دست های مهربان و توانمند ماماها است و در ادامه گفت: شغل مامائی جزو حساس ترین فعالیت های درمانی می باشد و ایشان نیز آرزو کرد که بتوانیم  با کمک و تلاش های همه همکاران کمترین آمار در مرگ و میر مادران را شاهد باشیم.

  • گروه خبری : مجتمع بیمارستانی یاس,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 155918
خبرنگار
زهرا  احمدی

زهرا احمدی

تصاویر

 مژگان دانش پایه - سرپرستار بخش زایمان طبیعی مجتمع سکینه حسن زاده - مترون مجتمع بیمارستانی یاس  دکتر آرش جعفریه - رئیس مجتمع بیمارستانی یاس دکتر آرش جعفریه - رئیس مجتمع بیمارستانی یاس یوسف مسعودیان - مدیر مجتمع بیمارستانی یاس   دکتر محبوبه شیرازی - رئیس بخش زایمان طبیعی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید