گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/10/23 - 11:50
  • تعداد بازدید خبر : 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری نشست مشترک هیئت رئیسه دانشکده بهداشت با روسای ایستگاه های تحقیقاتی دانشکده

دکتر اکبری ساری گفت: با توجه به جایگاه دانشکده بهداشت و اهمیت ایستگاه های تحقیقاتی باید در شرایط موجود ارزیابی و بازنگری دوباره ای را در این خصوص انجام دهیم تا بتوانیم با تعامل با دانشگاه در مسیر پاسخگویی اجتماعی قدم های محکم تری برداریم.

97027.mp3 برگزاری نشست مشترک هیئت رئیسه دانشکده بهداشت با روسای ایستگاه های تحقیقاتی دانشکده
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، دوشنبه 23دی 98، نشست هیئت رئیسه دانشکده بهداشت با حضور دکتر علی اکبری ساری رئیس، معاونان و مشاوران دانشکده و روسای ایستگاه های تحقیقاتی دانشکده برگزار شد. 
در ابتدای نشست دکتر اکبری ساری توضیحاتی در خصوص ایستگاه های دانشکده و بازدید هفته گذشته دکتر محمود بیگلر، معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه و دکتر محمدعلی صحراییان، معاون پژوهشی دانشگاه از ایستگاه تحقیقاتی کازرون را برای حاضران ارائه کرد و گفت: باید با همفکری از ظرفیت های ایجاد شده ایستگاههای دانشکده به ویژه فیروزبهرام بیشتر بهره مند شویم.
وی همچنین گفت: امیدوارم در این نشست با بررسی بیشتر ساختار ایستگاه ها، امور مربوط به اداره و ادامه فعالیت آن ها و با توجه به جایگاه دانشکده بهداشت و اهمیت ایستگاه های تحقیقاتی  در شرایط موجود ارزیابی و بازنگری دوباره ای را در این خصوص انجام دهیم تا بتوانیم با تعامل با دانشگاه در مسیر پاسخگویی اجتماعی قدم های محکم تری برداریم.
در ادامه حاضران هریک به بیان نظرات خود در این خصوص پرداختند و در باره آن بحث و تبادل نظر شد. 
همچنین مقرر شد که شورای راهبردی ایستگاه های تحقیقاتی هرچه سریعتر احیا شود و در خصوص تاسیس پژوهشکده علوم و تحقیقات بهداشتی پیگیری لازم صورت پذیرد.
در ادامه نیز با توضیحاتی که در مورد فعالیت های ایستگاه ها داده شده بود مقرر شد که با توجه به تغییرات جامعه و مسائل جدید بوجود آمده در زمینه های بهداشتی  طرح های جدید مساله محور با نگاه فیلدی در راستای پاسخگویی به نیازهای جدید نظام سلامت در دانشکده بیشتر مورد توجه و اولویت قرار بگیرد.
در این زمینه معاون پژوهشی دانشکده عنوان داشت: در زمان شکل گیری ایستگاه های تحقیقاتی اساس کار بر تحقیقات بیماری های واگیر بود ولی اکنون بایستی تحقیقات بیماری های غیرواگیر نیز مورد توجه قرار گیرد و در مناطقی که دانشگاه های آن جا فعال نیستند باید حضور ایستگاه ها ملموس تر شود و تمرکز بر این موضوع باشد تا توزیع جغرافیایی ایستگاه ها.
وی افزود: در شورای پژوهشی دانشکده نیز امتیازاتی به طرح هایی که در ایستگاه ها باشد داده خواهد شد.
خبر: نسیبه جلالوند
عکس: آرزو نادرفر
  • گروه خبری : دانشکده بهداشت,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 97027
کلمات کلیدی
خبرنگار
نسیبه  جلالوند - عکس

نسیبه جلالوند - عکس