گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/02/13 - 12:46
  • تعداد بازدید خبر : 29
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری نودمین نشست کمیته بحران کووید بیمارستان سینا

نشست کمیته بحران کووید 19 بیمارستان سینا، طبق روال هر هفته، شنبه 11 اردیبهشت 1400 برگزار شد.

172842.mp3 برگزاری نودمین نشست کمیته بحران کووید بیمارستان سینا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان سینا، در نشست کمیته بحران کووید 19 این مرکز پس از اعلام آمار هفته شصت و دوم مبتلایان کووید بیمارستان سینا، سوریا بابایی، مدیری پرستاری بیمارستان سینا گفت: در هفته گذشته پنجاه درصد اعمال جراحی انجام پذیرفت و 2 مورد از اعمال انجام شده مبتلا به کووید بودند. بخش اعصاب مردان در هفته گذشته به عنوان بخش کووید بازگشایی شد. وی همچنین از حمایت و همکاری استادان قدردانی کرد.
دکتر مهران ستوده نیا، متخصص طب اورژانس بیمارستان سینا گفت: به نظر می رسد در هفته ای که گذشت کاهش مختصری در ورودی بیماران کووید داشته ایم و خوشبختانه انتقال بیماران از اورژانس به بخش ها تسریع شده است و امیدواریم اگر ورودی بیماران مبتلا به کرونا کاهش پیدا کند بتوانیم برای بیماران غیر کرونایی فضای بیشتری باز کنیم تا از اقامت بیشتر بیماران غیر کرونایی در اورژانس جلوگیری شود.
دکتر مهدی ابراهیمی، معاون درمان بیمارستان نیز بر حمایت بیشتر از دستیاران، پزشکان، پرستاران و همکاران در این ایام که فشارهای روحی بیشتر است تاکید کرد.
مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس بیمارستان سینا بیان داشت: انجام تست کرونا برای اولین بار برای همکاران رایگان است.
دکتر خدیجه بخت آور، متخصص رادیولوژی بیمارستان گفت: سی تی آنژیوها اورژانس در اسرع وقت انجام می شود مگر افرادی که جواب آزمایش کراتین بالای 2 دارند که نیازمند قبول مسئولیت تزریق توسط پزشک معالج و یا نظر پزشکان نفرولوژی است. گزارش سی تی اسکن هایی که انجام می شود ظرف مدت 24 ساعت ارسال می شود و یکی از مشکلات در واحد رادیولوژی کمبود نیروی تایپیست است.
در این زمینه  پیشنهاد شد برای تسریع در کار، به صورت موقت دست نویس گزارش سی تی اسکن ها ارسال شود و برای رفع مشکل تایپسیت با واحد آی تی بیمارستان هماهنگ شود تا فایل پیشنویس رادیولوژی در سیستم تعریف تا در اسرع وقت تکمیل شود.
دکتر پانته آ آریا، متخصص اعصاب و روان بیمارستان گفت: در ایام شیوع کرونا سعی شد آموزش های لازم و درمان های مورد نیاز در خصوص تاب آوری به همکاران داده شده و در این زمینه وبینارهایی نیز برگزار شده است.
در این نشست دکتر آذر حدادی، استاد بیماری های عفونی و دکتر مرضیه پازوکی، فوق تخصص ریه به بیان پاره از مشکلات بخش جدید کووید پرداختند.

  • گروه خبری : بیمارستان سینا
  • کد خبر : 172842
رضا  آسيابي
خبرنگار

رضا آسيابي

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید