گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/04/16 - 13:32
  • تعداد بازدید خبر : 42
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری کارگاه مجازی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر ویژه مسئولان کمپ‌های مجاز اداره بهزیستی شهرستان اسلامشهر

واحد سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر با مشارکت واحد نظارت بر درمان شبکه جلسه آموزش مجازی با عنوان پیشگیری از رفتارهای پرخطر و بیماری ایدز برگزار کرد.

158899.mp3 برگزاری کارگاه مجازی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر ویژه مسئولان کمپ‌های مجاز اداره بهزیستی شهرستان اسلامشهر

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه آموزشی که چهارشنبه ۱۱ تیر ۹۹ و در راستای برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر ویژه مسئولین کمپ‌های مجاز اداره بهزیستی، مراکز کاهش آسیب تحت پوشش شبکه و اداره بهزیستی، شل‌تر و جمعی از کارکنان اداره بهزیستی برگزار شد عبدالله حسنی کارشناس مبارزه با بیماری‌ها گفت: ایدز یا نشانگان اکتسابی کمبود ایمنی نوعی بیماری است که با ورود ویروس و حمله به دستگاه ایمنی توسط ویروس نقص ایمنی ایجاد می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان شد که بیماری ناشی از ویروس ایدز دارای سه مرحله اصلی است. در مرحله اول (عفونت حاد) فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بیماری شبه آنفلوانزایی را تجربه کند که در همه افراد قطعی نیست. به همین دلیل معمولاً این بیماری تا یک دوره طولانی بدون هیچ علائمی دنبال می‌شود که به این مرحله از بیماری دوره نهفتگی گفته می‌شود.
حسنی همچنین افزود: هرچقدر که بیماری پیشرفت کند ضعف بیشتری در دستگاه ایمنی بدن ایجاد می‌شود که همین مورد باعث می‌شود که افراد به عفونت‌هایی مانند عفونت و سرطان‌های فرصت‌طلب و تومور دچار شوند. البته معمولاً در افرادی که دستگاه ایمنی آن‌ها به خوبی عمل می‌کند تأثیر گذار نیست.
این کارشناس در پایان در خصوص مرحله سوم بیماری ایدز گفت: درنهایت بیماری زمانی وارد مرحله سوم یا ایدز خواهد شد که شمار سلول‌ها به کمتر از ۲۰۰ سلول در هر میکرو لیتر برسد.

  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 158899
خبرنگار
زينب  ايماني

زينب ايماني

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید