گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/07/07 - 09:29
  • تعداد بازدید خبر : 28
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری کلاس آموزشی برنامه میان‌سالان مرکز بهداشت جنوب تهران

واحد سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت جنوب تهران کلاس آموزشی برنامه میان‌سالان را برای فرهنگیان آموزش‌وپرورش منطقه 19 تهران برگزار کرد.

161992.mp3 برگزاری کلاس آموزشی برنامه میان‌سالان مرکز بهداشت جنوب تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، این کلاس آموزشی روز دوشنبه 31 شهریور 99 برای 15 تن از فرهنگیان آموزش‌وپرورش منطقه 19 تهران در سالن جلسات ستاد برگزار کرد.
در این کلاس آموزشی پوران قربانی، کارشناس برنامه میان‌سالان مرکز بهداشت جنوب تهران به تأثیر  طولانی‌مدت همه‌گیری کووید 19 بر سلامتی جسمی، روا نی و اجتماعی زنان می‌تواند آسیب‌های جدی به خانواده و جامعه وارد کند اشاره کرد و گفت: علاوه بر بیماری، مرگ‌ومیر ناشی از کووید 19 در زنان، نگرانی‌هایی در ارتباط با سلامت مادر و نوزاد در دوره بارداری و پس از زایمان افزایش پیداکرده است.
وی در ادامه افزود:  وظایف و مسئولیت‌های زنان در دوره همه‌گیری در خانواده، وظایف سنگین زنان برای اقدامات پیشگیرانه و مراقبت از بیماران مبتلا در خانواده، وظایف زنان برای اداره امور فرزندانشان در شرایط تعطیلی مدارس،  فشارهای اقتصادی ناشی از تعطیلی و قرنطینه‌ها و.... آسیب‌های جدی به‌سلامت جسمی، روانی و اجتماعی زنان وارد کرده است.
در این کلاس آموزشی مطالبی در خصوص زنان پیشگامان خود مراقبتی و حفاظت از خود و اعضای خانواده  در پیشگیری از کووید 19و شیوه زندگی سالم  زنان و کووید 19  با تأکید بر چاقی به‌عنوان  عامل وخامت کووید19 مطالبی آموزش داده شد.

  • گروه خبری : مرکز بهداشت جنوب تهران
  • کد خبر : 161992
خبرنگار
نگار  ديوبندي

نگار ديوبندي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید