گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/10/20 - 12:50
  • تعداد بازدید خبر : 155
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تجلیل از 5 دانشجوی شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تهران

از پنج دانشجوی شاهد و ایثارگر ورودی سال 1399 دانشگاه که رتبه زیر100 کشوری را به خود اختصاص دادند در مراسمی تجلیل شد.

168348.mp3 تجلیل از 5 دانشجوی شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت فرهنگی به نقل از ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، در همایش ملی تجلیل از برگزیدگان شاهد و ایثارگر حائز رتبه‌های زیر ۱۰۰ کشوری آزمون سراسری 13۹۹ (بدون احتساب سهمیه)، از پنج دانشجوی شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تهران تجلیل شد.
دکتر احسان پورمحمدیان مدیر امور ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه در این باره اظهار داشت: پنجمین همایش ملی تجلیل از برگزیدگان شاهد و ایثارگر حائز رتبه‌های زیر ۱۰۰ کشوری آزمون سراسری 13۹۹( بدون احتساب سهمیه)، روز چهارشنبه 17 دی، همزمان با اولین سالگرد شهادت مظلومانه حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

وی افزود: در این همایش پنج دانشجوی شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تهران که رتبه های 12، 46، 53، 81، 86 در آزمون سراسری را کسب کردند حضور داشتند و  از آنان قدردانی صورت گرفت.

این مقام مسئول اظهار داشت: یکی از دانشجویان علاوه بر کسب رتبه 86 رشته علوم تجربی در آزمون زبانهای خارجی هم رتبه 34 را به دست آورده است.

دکتر پورمحمدیان در پایان تاکید کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی تهران غالبا جزو رتبه های برتر آزمون های سراسری، دستیاری و تحصیلات تکمیلی هستند.
وی افزود: بسیاری از این دانشجویان در طول تحصیل خود از سرآمدان علمی، پزوهشی، آموزشی و فرهنگی می باشند که این امر را می توان در جشنواره دانشجویی ابن سینا، جشنواره ملی ایثار، جشنواره فرهنگی و مسابقات قرآنی وزارت بهداشت مشاهده کرد.

در این مراسم که با حضور مهندس سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، برگزار شد، وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید محسن فخری‌زاده گفت: حاج قاسم سلیمانی از نخبگان سرآمد کشور در همه زمینه‌ها بودند و زیباترین تعریف درباره ایشان را مقام معظم رهبری با عنوان «مکتب سلیمانی» به کار بردند. امیدواریم نخبگان علمی کشورمان در انجام رسالت بسیار سنگین خود و تأسی به پدران عزیز ایثارگر خود که عصاره و تجلی همه آن در مکتب سلیمانی است، موفق و سربلند باشند.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگر سخنان خود گفت: امروز از بهترین روزهای زندگی ما است زیرا کسب رتبه‌های دو رقمی و سه رقمی داوطلبان شاهد و ایثارگر در آزمون سراسری نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است که اتفاق بسیار بزرگی است. افتخار می‌کنیم که 9 هزار ایثارگر عزیز ما بر اساس شاخص‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی دارای رتبه نخبه، سرآمد و پیشتاز هستند و بیش از 800 نخبه دارای مقالات بین‌المللی یا کشوری و اختراع هستند.

 وی در ادامه با مخاطب قراردادن دانشجویان شاهد و ایثارگر، افزود: منظور آموزه‌های دینی و تربیتی ما از علم، علم مبتنی بر ارزش‌های انسانی است که موجب رشد، کمال، بصیرت و شناخت انسان می‌شود. بسیار مفتخر و خرسندیم که شما فرزندان عزیزمان را بر قله‌های علم می‌بینیم. روزی پدران شما از مرزهای دینی و عقیدتی و ملی کشور دفاع کردند و امروز این رسالت سنگین برعهده شما فرزندان عزیز ملت است که از مرزهای علمی کشور محافظت کنید.

  • گروه خبری : معاونت فرهنگی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 168348
کلمات کلیدی
خبرنگار
سید محمد حسین  میری طامه

سید محمد حسین میری طامه

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید