گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/04/23 - 09:19
  • تعداد بازدید خبر : 27
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تشکیل جلسه اعضای کمیته بحران کووید 19 بیمارستان سینا

اعضای کمیته بحران کووید19 بیمارستان سینا در نشستی به بررسی آمار بیماران مبتلا در بیستمین هفته بحران پرداختند و راه کارهایی برای مقابله با این ویروس در نظر گرفتند.

159165.mp3 تشکیل جلسه اعضای کمیته بحران کووید 19 بیمارستان سینا

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، کمیته بحران کووید 19 بیمارستان سینا شنبه 21 تیرماه سال 99 در سالن شورای مرکز همایش ها تشکیل جلسه داد.
در ابتدای جلسه دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، از حضور و تلاش جمعی اعضای کمیته بحران کووید قدردانی کرد و بیان داشت: ماه ها از بحران کووید 19 می گذرد و با وجود خستگی باز هم همه اعضا کمیته در تلاش هستند و این جای قدردانی دارد اما با توجه به شدت یافتن دوباره بیماری در سطح شهر لزوم برگزاری بیشتر جلسات مشهود است و طبق روال جلسه های شنبه هر هفته با حضور همه اعضا برگزار خواهد شد و کمیته کووید به زیر گروه هایی تقسیم و این زیر گروه ها با تعداد نفرات کمتر در جلساتی دیگر به بررسی مسائل خواهند پرداخت و نتایج بررسی ها از طریق سایت بیمارستان اعلام می شود.
رئیس بیمارستان سینا در ادامه طرح تریاژ در فضاهای عمومی شهر را مطرح و عنوان کرد: این پیشنهاد به ریاست دانشگاه ارائه و موافقت اولیه آن برای بیمارستان سینا کسب شده و نیاز به نوشتن یک پروتکل برای طرح تریاژ در فضاهای عمومی ضروری است.
وی همچنین تاکید کرد: در اینجا تنها بحث عادی سازی نیست بلکه انجام 2 رسالت به صورت همزمان است. فعالیت های علمی و آموزشی ویژه دستیاران، اینترن ها و دانشجویان باید به قوی خود اجرا شود و دیدگاه امروز این نیست چون با بحران کووید روبه رو هستیم دانشگاه باید بسته شود بلکه در کنار ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا باید دیگر فعالیت ها هم انجام پذیرد.
سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری بیمارستان به بیان آمار بیماران مراجعه کنند درمانگاه تخصصی اورژانس و اتاق های عمل پرداخت و در ادامه با توجه به افزایش کار بخش اورژانس در دو لاین بیماران مبتلا به کرونا و غیر کرونا، پیشنهاد جابه جایی بخش های حاد1 و 2 اورژانس ویژه بیماران مبتلا را مطرح کرد.
وی در ادامه بر تقویت اکسیژن رسانی ساختمان شماره 4 در صورت لزوم بازگشایی بخش جدید ویژه بیماران کووید تاکید کرد.
بابایی همچنین در زمینه تخلیه یکی از بخش های ارتوپدی و تجهیز آن ویژه ای سی یو بیماران کووید اعلام آمادگی کرد.
دکتر پویا پاینده مهر، رئیس اورژانس بیمارستان ضمن بیان گزارشی از درمانگاه شبانه روزی کووید، کمبود نیروی پرستاری را یکی از معضلات درمانگاه اورژانس دانست و پیشنهاد افزایش 1 نیروی پرستاری ویژه تریاژ کووید را عنوان کرد.
وی همچنین دمای درمانگاه کووید را نامناسب تلقی و خواستار سیستم تهویه مناسب و خنک سازی این بخش شد.
مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس این مرکز نیز بر ضرورت برنامه ریزی برای ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا و انجام دیگر فعالیت های روزانه تاکید کرد.
وی همچنین به بیان نیاز ها و کمبودهای موجود در زمینه افزایش بخش ای سی یو ویژه بیماران کووید در ساختمان شماره 4 پرداخت.
و در ادامه دکتر احمد سلیم زاده، رئیس بخش داخلی و دکتر علی شکوری راد، رئیس بخش رادیولوژی این مرکز نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

  • گروه خبری : بیمارستان سینا,اخبار
  • کد خبر : 159165
کلمات کلیدی
خبرنگار
رضا  آسيابي

رضا آسيابي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید