گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/05/25 - 09:27
  • تعداد بازدید خبر : 274
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تفاهم نامه همکاری مشترک پردیس کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران و پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف امضا شد

تفاهم نامه همکاری بین دو پردیس بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران و صنعتی شریف کیش به منظور استفاده از ظرفیت نیروی انسانی متخصص، توانمندیهای آموزشی، پژوهشی، فناوریها و تجهیزات دو طرف برای برطرف کردن نیازهای متقابل، توسعه کسب و کارهای دانش بنیان، ارائه خدمات فناورانه و نوآورانه در سطوح ملی و بین المللی امضا شد.

160248.mp3 تفاهم نامه همکاری مشترک پردیس کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران و پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف امضا شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران پردیس بین الملل کیش، تفاهم نامه همکاری بین دو پردیس بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران و صنعتی شریف روز چهارشنبه ۲۲ مرداد۹۹ با حضور روسای دو پردیس و جمعی از معاونان و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش امضا شد.
این تفاهم نامه در راستای تسریع در دستیابی به اهداف و برنامه‌ های مورد توافق از جمله  استفاده از ظرفیت طرفین در توسعه دیپلماسی علم و فناوری شامل تبادل استاد، دانشجو، برگزاری دوره‌ های بین المللی مشترک با سایر مراکز علمی در جهان، مشارکت در راه اندازی و استقرار شهر دانش و سلامت کیش، مشارکت در تاسیس شبکه‌ های آزمایشگاهی در شاخه‌ های پزشکی و مهندسی و همکاری در تجاری سازی یافته‌ های پژوهشی شکل گرفت.
دکتر فرساد نوری زاده رئیس پردیس کیش دانشگاه، ضمن اذعان به توانمندی این دو دانشگاه در راستای اهداف بین المللی خود گفت: این دو دانشگاه از جمله دانشگاه‌ های خوش نام و توانمند کشور هستند که در فرصتی که پیش آمده می‌ توانند ضمن هم افزایی در توان و امکانات خود گامی مثبت در راستای ایجاد اولین کنسرسیوم مشترک دانشگاهی در جزیره کیش بردارند.
وی تشکیل این کنسرسیوم را جزو اهداف اصلی این همکاری مشترک عنوان کرد و گفت: امیدواریم در کنار این تفاهم نامه، همکاری‌ های مختلف در حوزه‌ های تحقیقاتی و آزمایشگاهی و استفاده از منابع علمی و تجهیزاتی مشترک داشته باشیم و در آینده نه چندان دور با ایجاد رشته‌ های ترکیبی در حوزه علوم پزشکی و فنی و صنعتی بتوانیم پایه‌ های بنیادین برای تحول و استفاده از ظرفیت‌ ها علمی منطقه بنا کنیم.
علی سلک غفاری رئیس پردیس بین المللی شریف نیز عمده هدف این تفاهم نامه را فعالیت‌ های بین المللی و جذب دانشجویان خارجی دانست و گفت: خوشبختانه سازمان منطقه آزاد کیش توجه و عنایت ویژه برای دانشگاه‌ های بین المللی دارد که مطمئنا با تعامل ایجاد شده و استفاده از ظرفیت‌ های موجود و حاصل شده از این تفاهم نامه بهره برداری‌ های علمی و پژوهشی و بین المللی را در آینده بیشتر شاهد خواهیم بود.
در پایان این مراسم روسای دو پردیس ضمن شنیدن سخنان مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش حاضر در جلسه و پاسخ به سوالات خبرنگاران حاضر در مراسم متن تفاهم نامه را امضا کردند.  • گروه خبری : گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام,پردیس بین الملل کیش
  • کد خبر : 160248
خبرنگار
زهرا حسین زاده

زهرا حسین زاده

تصاویر

1 نظر برای این مطلب وجود دارد

حاتمی زاده

حاتمی زاده

99/05/25 - 11:51

تبریک به دو دانشگاه، جای خالی همکاری های مشترک با دانشگاه های فنی انشا الله با این قبیل تفاهم نامه ها پر شود البته به شرط اینکه به مرحله عمل برسد

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید