گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/06/26 - 11:09
  • تعداد بازدید خبر : 47
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

جلسه مشترک دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با نمایندگان شهرداری ها

جلسه مشترک دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور نمایندگان شهرداری مناطق تهران و شهرهای تحت پوشش در دفتر معاونت فرهنگی برگزار شد.

161544.mp3 جلسه مشترک دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با نمایندگان شهرداری ها

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت فرهنگی، جلسه مشترک دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور نمایندگان شهرداری مناطق تهران و شهرهای تحت پوشش دانشگاه سه شنبه 25 شهریور 99 در محل سالن شورای ساختمان شفا برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر علیرضا عباسی رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی گفت، با توجه به گستردگی فعالیت شهرداری ها و امکانات در اختیار، شهرداری ها نقش مهمی در توسعه و ارتقا سلامت جامعه دارند و با توجه بیشتر به آموزش، پیشگیری و خودمراقبتی و همکاری متقابل دانشگاه و شهرداری، می توان به ارتقاء سلامت جمعیت تحت پوشش کمک کرد.
وی با اشاره به عقد تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت های اجتماعی فرهنگی و بهداشتی با اداره کل سلامت شهرداری تهران توسعه اجرای این تفاهم نامه و اجرای آن در شهرهای منطقه تحت پوشش را مهم دانست.
 در ادامه دکتر علیرضا امینی به مشکل پوکی استخوان در جامعه اشاره کرد و مطالب آموزشی را در این خصوص ارائه کرد.
 وی به اهمیت تغذیه سالم، تحرک فیزیکی مناسب، عدم مصرف دخانیات و چاقی اشاره کرد و گفت: پوکی استخوان یک  بیماری قابل پیشگیری است که در صورت ابتلا، عوارض و صدمات جدی را می تواند به دنبال داشته باشد.
 در ادامه دکتر الهام الهی رییس ادارهارتقاء اجتماعی معاونت فرهنگی، ضمن اشاره به تهیه پیوست اجرای تفاهم نامه با اداره سلامت شهرداری گفت: همکاری خوبی بین شهرداری و دانشگاه وجود دارد و با توجه به شرایط در حال حاضر و شیوع کرونا این همکاری ها توسعه می یابد.
سپس محمد غلامی از شهرداری باقرشهر گفت: با توجه به همکاری خوب شهرداری باقرشهر با شبکه بهداشت ری، پیشنهاد می شود تفاهم نامه مشابه بین شبکه های بهداشت و شهرداری ها منعقد شود تا بتوان همکاری های مشترک را توسعه داد.
محسن حمیدی نماینده  شهرداری اسلامشهر نیز افزود: باتوجه به ماده 55 قانون شهرداری ها و نقش آنها در بهداشت و سلامت جامعه، در اسلامشهر تعامل و فعالیت مشترک خوبی با شبکه بهداشت بخصوص در ایام کرونا وجود دارد و شهرداری اسلامشهر آماده همکاری و مشارکت بیشتر در این زمینه است.
امین  افصحی از شهرداری منطقه 20 نیز گفت: با همکاری اتاق اصناف و عقد تفام نامه اقدامات لازم برای آموزش اصناف شروع شده و به بیش از پانزده هزار کسبه پیامک های آموزشی و اطلاع رسانی در حوزه سلامت ارسال خواهد شد. همچنین آموزش کارگران شهرداری در حال انجام است و موضوع آموزش راههای پیشگیری از پوکی استخوان و در اختیار قرار دادن ویتامین D برای کارگران شهرداری برابر دستورالعمل های موجود را پیگیری خواهند کرد و همکاری لازم با شبکه بهداشت و درمان ری ، ادامه و توسعه پیدا خواهد کرد.
توضیح اینکه در پایان جلسه مقرر شد جلسات منظم برای اجرایی کردن تفاهم نامه و توسعه همکاری های مشترک برگزار شده و در بستر فضای مجازی مطالب آموزشی در حوزه سلامت در اختیار نمایندگان شهرداری ها برای استفاده بهتر قرار گیرد.

  • گروه خبری : معاونت فرهنگی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 161544
کلمات کلیدی
خبرنگار
سید محمد حسین  میری طامه

سید محمد حسین میری طامه

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید