گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/25 - 08:09
  • تعداد بازدید خبر : 1055
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

جلسه مشترک مدیران حوزه معاونت درمان و معاونان درمان بیمارستان های دولتی تحت پوشش با حضور معاون درمان دانشگاه برگزار شد

دکتر مهدی رضایی در جمع معاونان درمان بیمارستان های دولتی تابعه گفت: تامین نیازهای درمانی از حقوق اساسی مردم محسوب می شود و ما به عنوان حاکمیت موظفیم آن را ارائه دهیم.

95831.mp3 جلسه مشترک مدیران حوزه معاونت درمان و معاونان درمان بیمارستان های دولتی تحت پوشش با حضور معاون درمان دانشگاه برگزار شد

گالری عکس

در این جلسه روز شنبه 23 آذر 98 در سالن اجتماعات معاونت درمان دانشگاه برگزار شد، دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه، دکتر مصطفی امینی مدیر تعالی بالینی و امور بیمارستان ها، دکتر شکوه ورعی مدیر امور پرستاری، دکتر جلال سعیدپور مدیر هماهنگی امور بیمه، تعرفه و استاندارد، دکتر حجت رحمانی مشاور اجرایی معاون درمان و معاونان درمان بیمارستان های دولتی تابعه حضور داشتند.
معاون درمان دانشگاه در این جلسه به کاهش بار مراجعه و بیمار پذیری در مراکز درمانی تابعه اشاره کرد و گفت: عواملی چون شرایط اقتصادی جامعه که سبب کوچک شدن سبد هزینه های مردم می شود، بحث پرداخت پلکانی، اعمال مالیات 35 درصدی بر درآمد پزشکان که منجر به کاهش انگیزه در پزشکان شده است و کاهش نیروی انسانی که خود کاهش خدمت را در پی دارد، در کاهش بار مراجعه به بیمارستان های دولتی تابعه در سال 98 نقش جدی داشته اند.
وی با تاکید بر این نکته که در سیاست گذاری های نظام سلامت باید تصمیمات به گونه ای باشد که خدمات درمانی مورد نیاز جامعه حذف نشود، افزود: در بحث ارائه خدمات درمانی با دو دغدغه مهم حذف خدمات ضروری و کاهش انگیزه ارائه دهندگان خدمت مواجهیم. تامین نیازهای درمانی از حقوق اساسی مردم محسوب می شود و ما به عنوان حاکمیت موظفیم آن را ارائه دهیم. از طرفی باید برای افزایش انگیزه در ارائه دهندگان خدمت نیز کاری کنیم.
دکتر رضایی توسعه گردشگری سلامت را یکی از راهکارهای پیشنهادی برای افزایش درآمد بیمارستان های دولتی خواند و گفت: با توجه به جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران، این پتانسیل در بیمارستانهای تابعه وجود دارد تا با بهره گیری از ظرفیت مازاد خود به جذب بیمار خارجی اقدام کنند که قطعا در شرایط اقتصادی کنونی بسیار کمک کننده است.  
در این جلسه دکتر امینی گزارشی از مقایسه بار مراجعه و بیمارپذیری بیمارستان های دانشگاهی تابعه در سال های 97 و 98 ارائه کرد و گفت: در تعداد کل مراجعه به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه در سال 98 نسبت به سال قبل کاهش داشتیم ولی در بحث شاخص های مدیریت تخت در سال 98 نسبت به 97 تغییر محسوسی دیده نشد.
در ادامه دکتر سعیدپور نیز گزارشی از نتایج بررسی تمامی پرونده های اعمال جراحی گلوبال در بیمارستانهای دولتی تابعه ارائه کرد.
در پایان دکتر ورعی در خصوص چگونگی برگزاری مراسم روز پرستار توضیحاتی داد.

خبرنگار: نجمه باهو

  • گروه خبری : معاونت درمان,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95831
خبرنگار
نجمه باهو

نجمه باهو