گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/25 - 09:02
  • تعداد بازدید خبر : 1122
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

جلسه هم‌اندیشی مسئولان ایثارگران دانشگاه های قطب 10 منطقه آمایش کشوری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

نشست مسئولان ایثارگران دانشگاه های قطب 10 آمایشی کشوری باهدف خدمات‌رسانی بهتر به ایثارگران دانشگاه‌های علوم پزشکی این منطقه در سالن شورای دفتر امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

95841.mp3 جلسه هم‌اندیشی مسئولان ایثارگران دانشگاه های قطب 10 منطقه آمایش کشوری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران این جلسه با حضور مشاور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت و مشاوران ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران و ارتش جمهوری اسلامی ایران باهدف هم‌فکری در خصوص خدمات‌رسانی بهتر به ایثارگران روز چهارشنبه 20 آذر 98 در سالن شهدای دفتر امور ایثارگران برگزار شد.
در این نشست دکتر مصطفی محقق، مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثاران ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: این جلسه به‌منظور هم‌فکری در خصوص اجرائی قوانین ایثارگری و ارائه خدمت بهتر به ایثارگران تشکیل‌شده و انتظار است باهم افزایی و انتقال تجربیات و استفاده از امکانات دانشگاه‌های سطح استان بتوان خدمات بهتری به ایثارگران ارائه کرد.
سخنران دیگر این جلسه دکتر مقیمی مدیر امور ایثارگران ابتدا گزارشی از عملکرد دفتر امور ایثارگران دانشگاه ارائه داد و سپس به چالش‌های موجود در خصوص نیروی انسانی پرداخت.
سپس دکتر موسوی مشاور وزیر در امور شاهد و ایثارگر به موانعی که در اجرای قوانین برنامه ششم و قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران آمده اشاره کرد و گفت: برای تعدادی از این قوانین باید آئین‌نامه تدوین شود و به‌طورمعمول بعد از شش ماه از تصویب قانون آئین‌نامه‌ها باید تدوین شود. در حال حاضر برنامه ششم رو به اتمام است و خیلی از قوانین فاقد آئین‌نامه است یعنی مثل این است که قانونی وجود ندارد.
مشاور وزیر در امور شاهد و ایثارگر تأکید کرد: باید راه‌حل‌های این بحث از همین جلسات استخراج شود تا بقیه دانشگاه‌ها هم از مزایای آن بهره‌مند شوند.
 در ادامه مشاور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی ایران به مشکل ایثارگرانی اشاره کرد که برای گرفتن گواهی حضور در جبهه به وزارتخانه ستاد وزارت دفاع مراجعه کرده‌اند ولی هنوز موفق به گرفتن گواهی حضور در جبهه نشده اند.
 از دیگر مشکلاتی که در این جلسه مطرح‌شده  اجرانشدن جذب هیئت‌علمی ایثارگر موضوع‌ بند پ ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین اجرایی نشدن بیمه تکمیلی ایثارگران که هنوز در حال بلاتکلیفی است موردبحث قرار گرفت.
در پایان دکتر محقق به جمع‌بندی موارد مطرح‌شده پرداخت و مقرر شد که هر سه ماه یک‌بار جلسات ادامه پیدا کند و هر جلسه روی یک موضوع خاص تمرکز شود و پیگیری‌های اداری برای اجرای قوانین و مقررات ادامه یابد.
مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران پیشنهاد برگزاری جلسه مشترک تجلیل از شهدا را مطرح کرد و قرار شد بعد از طرح با روسای سه دانشگاه و گرفتن موافقت آن‌ها نهائی شود.
خبر: زهرااسماعیلی
عکس: علی گلمحمدی

  • گروه خبری : دفتر امور ایثارگران,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95841
کلمات کلیدی
خبرنگار
زهرا  اسمعيلي - عکس

زهرا اسمعيلي - عکس