گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/01 - 14:23
  • تعداد بازدید خبر : 512
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جلسه کمیته بحران و اجرای مانور دور میزی زلزله در شبکه بهداشت اسلامشهر برگزار شد

 واحد کاهش خطر بلایای شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر در راستای برنامه‌های این واحد تشکیل جلسه داد.

93758.mp3 جلسه کمیته بحران و اجرای مانور دور میزی زلزله در شبکه بهداشت اسلامشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه که سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸ با حضور اعضای این کمیته در محل ساختمان EOC شبکه برگزار شد، در ابتدا مهندس چمنی، کارشناس کاهش بلایا ضمن خوشامدگویی در خصوص اهمیت برنامه‌های پاسخ نظام سلامت در بلایا و برنامه EOP شبکه توضیح داد. 
در ادامه دکتر امیراحمدی، معاون شبکه در خصوص اهمیت برگزاری جلسات هماهنگی و انجام مانور بر چگونگی عملکرد شبکه در هنگام حوادث و بلایا توضیحات مبسوطی ارائه کرد و سپس طبق سناریوی نوشته‌شده مانور دورمیزی زلزله برگزار شد و اعضای ICS  حضور یافته در مانور در خصوص عملکرد و وظایف خود توضیحاتی لازم را ارائه کردند.
محمدصادق عبدی، کارشناس جانشین واحد امور آزمایشگاه‌ها در خصوص آمادگی ارائه آزمایش‌های موردنیاز  در شرایط بحران وضعیت موجود را تشریح کرد و  زهرا طاهراسدی، جانشین واحد گسترش درزمینه تأمین نیروها و تجهیزات لازم برای برپایی یک خانه یا مرکز جامع سلامت اعلام آمادگی کرد.
حمیده شفاعی، جانشین واحد سلمت خانواده و تغذیه نیز در خصوص اقدامات لازم برای مادران باردار، نوزادان، کودکان، سالمندان و تغذیه در شرایط بحران اعلام آمادگی کرد و دکتر مریم سروش، کارشناس مسئول واحد دارویی از تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در حین بحران و همچنین کامل و بروز بودن داروهای موجود در CHC موبایل شبکه نکاتی را بیان کرد.
واحد آموزش بهداشت و سلامت روانی اجتماعی شبکه نیز در خصوص شرح وظایف واحد خود و فعالیت‌های خود در زمان بحران توضیحات لازم را داده و در ادامه مهندس محمود کشیر، کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای در خصوص پیگیری تأمین کمبودهای موجود در تجهیزات و اقلام موردنیاز واحد بهداشت محیط برای انجام وظایف در هنگام بحران توضیحاتی بیان کرد. 
دکتر حاجی فتاحی، کارشناس مسئول  واحد دهان و دندان نیز تجهیز کلینیک سیار دندانپزشکی و ارائه خدمات در زمان بحران خبر داد و در پایان معاون و جانشین فرمانده  ICS شبکه به جمع‌بندی مانور و نتایج جلسه و لزوم تکرار مانور مشابه در آینده نزدیک مواردی را عنوان کرد.

خبر: زینب ایمانی

عکس: یونس بیاتی

  • گروه خبری : شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
  • کد خبر : 93758
کلمات کلیدی
خبرنگار
زينب  ايماني

زينب ايماني