گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/04/23 - 12:10
  • تعداد بازدید خبر : 53
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جلسه کمیته کنترل عفونت در مرکز طبی کودکان تشکیل شد

جلسه کمیته کنترل عفونت در سالن امید مرکز طبی کودکان-قطب علمی طب کودکان کشور برگزار شد.

159179.mp3 جلسه کمیته کنترل عفونت در مرکز طبی کودکان تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، جلسه کمیته کنترل عفونت با محوریت مدیریت کووید 19، روز دوشنبه 23 تیر 99 با حضور دکتر رضا شروین بدو رئیس بیمارستان، دکتر محمد جواد محسنی مشاور رئیس بیمارستان، دکتر کاظم رهنما مدیر بیمارستان، دکتر فرهود توتونچیان معاون درمان، دکتر ستاره ممیشی دبیر کمیته و سایر اعضا برگزار شد.
این کمیته با محوریت مدیریت کووید 19 در بیماران و همکاران مبتلا و همچنین بررسی گزارش عفونت های بیمارستانی تشکیل شد.
در ابتدا فاطمه اسفندیاری سوپروایزر کنترل عفونت، گزارشی از عملکرد این واحد، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، به صورت نمایش اسلاید ارائه کرد.
در ادامه در خصوص نحوه پیگیری کارکنان مبتلا به کووید 19، تعامل با واحد بهداشت حرفه ای برای ثبت آمار، نحوه برگشت به کار کارکنان طبق پروتکل های موجود، مراکز مورد تائید دانشگاه برای تائید ابتلای کارکنان، پایش مداوم سلامت کارکنان آشپزخانه، نظارت دقیق و مستمر واحدهای کنترل عفونت و بهداشت محیط بر بخش های درمانی و پاراکلینیک و همچنین واحدهای پشتیبانی، تاکید بر الزام استفاده صحیح و مداوم از ماسک برای همکاران و مراجعان، تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و استفاده صحیح و منطقی از وسایل حفاظت فردی بحث و تبادل نظر شد.
در پایان گزارشی از مقاومت آنتی بیوتیکی شش ماهه دوم سال گذشته و شایع ترین میکروب های شناسایی شده در بیمارستان ارائه و راهکارهای لازم برای مدیریت این عفونت ها مورد بحث و تبادل نظر شد.

  • گروه خبری : مرکز طبی کودکان
  • کد خبر : 159179
خبرنگار
لیلا  یوسفی

لیلا یوسفی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید