گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/14 - 15:11
  • تعداد بازدید خبر : 1006
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: اگر ملتی با ایمانش در صحنه باشد، بر هر ظلمی پیروز می‌شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در سخنانی به مناسبت 13 آبان، جریان تسخیر لانه جاسوسی را سنت الهی و نتیجه کار حکام آمریکا معرفی کرد.

94130.mp3 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی: اگر ملتی با ایمانش در صحنه باشد، بر هر ظلمی پیروز می‌شود

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی، درد سخنانی که پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر روز یکشنبه 12 آبان 98 در نمازخانه سازمان مرکزی دانشگاه ایراد کرد با اشاره به سابقه جنایات دولتمردان آمریکا علیه مردم ایران گفت: در حقیقت جریان تسخیر سفارت آمریکا به خاطر اعمال خود آمریکا و ظلم‌های فراوانی که علیه مردم ایران انجام دادند اتفاق افتاد و این ظلم‌ها یقه خودشان را گرفت و این جریان تا حدی بزرگ شد که امام خمینی (ره) از آن به‌عنوان «انقلاب دوم» یادکردند.
وی در ادامه با اشاره به آیه 54 سوره آل‌عمران «وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ - و [دشمنان] مكر ورزيدند و خدا [در پاسخشان] مكر در ميان آورد و خداوند بهترين مکر انگیزان است»؛ گفت: قرآن درجاهای مختلفی دارد که دشمن مکر می‌کند، خدا هم مکر می‌کند؛ گاهی دشمن کارهایی انجام می‌دهد که زمینه سقوط خود را فراهم می‌کند.
مسئول نهاد در ادامه با اشاره به شکست‌های متوالی آمریکا در سال‌های اخیر اظهار داشت: آمریکایی که آن قدرت را در منطقه داشته، امروز به‌جایی رسیده که قدم‌به‌قدم از هر جبهه‌ای عقب‌نشینی می‌کند و دست به رفتارهای ابلهانه‌ای در دنیا می‌زند که هیچ رئیس‌جمهوری حاضر نیست آن را تأیید کند.
وی در ادامه با بیان اینکه بزرگ‌ترین چیزی که در انقلاب به دست آوردیم قرائت درست دین خدا بود؛ گفت: درسی که ما از قضیه 13 آبان می‌گیریم این است که اگر ملتی با ایمانش درصحنه باشد، بر هر ظلمی پیروز می‌شود؛ که مستلزم 2 شرط است؛ اولی «حضور ملت» و دومی «ملت باایمان».
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدقریشی در خاتمه با اشاره به اینکه درس بزرگی که ملت ما در طول این سال‌ها گرفت «کفر به طاغوت» و «ایمان به خدا» است؛ گفت: این درس بزرگ اکنون سرمشق سایر ملت‌ها است و ان‌شاءالله همین‌طور ادامه پیدا خواهد کرد.
وی با شاره به اینکه اکنون در ابتدای مسیر پیروزی قرار داریم؛ گفت: این مسیر سختی‌های خودش را دارد اما این سختی‌ها، شیرینی‌های بزرگی، هم برای اسلام و هم برای قیامتمان دارد و روز قیامت می‌توانیم در درگاه خداوند احتجاج کنیم که ما از دین تو دفاع کردیم و در برابر ظلم ایستادیم.

  • گروه خبری : دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 94130
خبرنگار
میرحامد  حسینی

میرحامد حسینی