گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/04/02 - 10:33
  • تعداد بازدید خبر : 97
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

حضور نائب رئیس شورای عالی اخلاق در نشست مجازی شبکه مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در حوزه اخلاق زیست پزشکی

با هدف ارتقا و توسعه همکاری های منطقه ای و جهانی مراکز همکار سازمان بهداشت جهانی در حوزه اخلاق زیست پزشکی، نشست شبکه این مراکز به صورت مجازی با حضور مسئولان ارشد این مراکز برگزار شد.

158301.mp3 حضور نائب رئیس شورای عالی اخلاق در نشست مجازی شبکه مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت در حوزه اخلاق زیست پزشکی

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، در این نشست مباحثی از جمله نحوه ارتقا تعامل مراکز همکار با دفاتر منطقه ای، چالش های پیشرو مراکز در انجام وظایف تعهد شده، لزوم تدوین پروژه های تحقیقاتی مشترک و شبکه سازی و ارتقا سطح همکاری های مراکز همسو منطقه ای مطرح شد.

همچنین شرکت کنندگان در این نشست به نقش دفاتر منطقه ای در تقویت و عملیاتی کردن پتانسیل انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک تاکید کردند.

در این هم اندیشی که به صورت مجازی برگزار شد، دکتر باقر لاریجانی نائب رئیس شورای عالی اخلاق و سرپرست مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران طی سخنانی ضمن تبیین لزوم همکاری های بین بخشی در سطوح منطقه ای و بین المللی بر لزوم آشنایی هر چه بیشتر مراکز همکار با فعالیت های یکدیگر تاکید کرد که این پیشنهاد مورد استقبال همه شرکت کنندگان و به ویژه دکتر آندریاس ریس هماهنگ کننده ارشد اخلاق سلامت سازمان بهداشت جهانی در ژنو قرار گرفت. لازم بذکر است دکتر احسان شمسی گوشکی، استادیار و دبیر مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این نشست حضور داشت.

توضیح اینکه مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از فوریه سال جاری به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در زمینه اخلاق زیستی انتخاب شده است.

این انتخاب برگ زرینی بر دفتر افتخارات این مرکز فعال در زمینه اهداف مرتبط به اخلاق پزشکی  برای پایه ریزی و توسعه تحقیق و کاربردي كردن اخلاق پزشکی در کشور است.

  • گروه خبری : پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم,اخبار
  • کد خبر : 158301
خبرنگار
فيروزه  حاجي پور

فيروزه حاجي پور

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید