گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/01/20 - 16:55
  • تعداد بازدید خبر : 2371
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازدید دکتر کریمی از خوابگاه‌های کوی دانشگاه

خوابگاه بوستان 6 آماده پذیرش دانشجویان است

در راستای تکمیل مراحل عمرانی و تجهیز خوابگاه بوستان 6 و آماده اسکان بودن این خوابگاه، دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه، با بازدید از این مجموعه در جریان روند پیشرفت سایر پروژه‌های عمرانی خوابگاه قرار گرفت.

153144.mp3 خوابگاه بوستان 6 آماده پذیرش دانشجویان است
در این بازدید که در هوای بارانی بیستم فرودین 99 از خوابگاه بوستان شش، آشپزخانه مرکزی، قرائت‌خانه پسران، گلستان پنج و قرائت‌خانه دختران صورت گرفت، دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی دانشگاه، دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی، مهندس بهزاد مکری مدیر فنی و نظارت بر طرح‌های عمرانی، رئیس دانشگاه را همراهی کردند.
دکتر کریمی، با تأکید بر اهتمام بیشتر همکاران این پروژه، در سرعت بخشیدن به کار گفت: از معاونت دانشجویی، مسئولان و همکاران دیگر خوابگاه، همکاران معاونت توسعه و دکتر توانا نماینده مجمع خیرین سلامت، در حمایت و پیشبرد امور عمرانی مربوط به دانشجویان قدردانی می‌کنم.دانشگاه پر از نیکوکار است
دکتر کریمی بابیان اینکه دانشگاه پر از نیکوکار است افزود: پیش‌ازاین هم گفته بودم، در دانشگاه دنبال خیر نگردید دانشگاه پر از خیر است. پرستار و پزشکی که در بیمارستان‌های دولتی کار می‌کنند همگی خیر هستند. بحران کرونا نیز ثابت کرد که این گروه از خیرین محسوب می‌شوند. 
وی در تکمیل این بخش از سخنان خود افزود: در اینجا باید اضافه کنم تمامی کسانی که در حوزه دانشجویی کار می‌کنند، خیر هستند، چه معاون دانشجویی باشد، مانند دکتر پورغریب و چه  سایر همکاران ایشان در قسمت‌های مرتبط با امور دانشجویی.
دکتر کریمی انتظارات خود از معاون دانشجویی را بیش از این دانست و گفت: پروژه‌هایی که امروز بازدید کردیم پیشرفت داشت ولی از دکتر پورغریب انتظار بیشتری دارم. 
 
حوزه دانشجویی مغفول مانده 
رئیس دانشگاه، حوزه دانشجویی را از بخش‌های مغفول مانده دانشگاه طی سالیان متمادی خواند و گفت: در طول سال‌های طولانی، حوزه دانشجویی مغفول مانده و گرنه نباید دانشجویان در اتاقی با تعداد زیاد و در تخت‌های دوطبقه زندگی کنند. این در شأن دانشگاه تهران با این قدمت نیست که تخت دوطبقه برای دانشجویان داشته باشد. این دانشجویان سرمایه اصلی کشور هستند و آینده در دست آنان است.


زندگی خوابگاهی رییس دانشگاه و درک شرایط بهتر دانشجویان  
دکتر کریمی بابیان اینکه شرایط دانشجویان خوابگاه‌ها را به‌خوبی درک می‌کنم افزود: من حدود 45-46 سال پیش، به مدت 5 سال در این خوابگاه‌ها زندگی کردم و شرایط خوابگاه را به‌خوبی درک می‌کنم.  به آنچه می‌گویم  اعتقاددارم. شاید اگر من هم در خوابگاه زندگی نمی‌کردم درک درستی از مسائل دانشجویان نداشتم. 

باید به ابتدایی‌ترین نیاز دانشجویان پاسخ دهیم
دکتر کریمی با اشاره به اقداماتی که تاکنون در خوابگاه صورت گرفته گفت: خوابگاه جدید پسران،  آماده و تجهیز شده است. با استفاده از این ظرفیت امکان تخلیه خوابگاه قدیمی دیگری فراهم می‌شود که با ساخت آن، خوابگاه جدیدی به مجموعه دانشگاه اضافه می‌شود.
وی افزود: قرار شده ساخت و تجهیز آشپزخانه مرکزی نیز تا مردادماه به پایان برسد. آشپزخانه مرکزی که در حال ساخت است باید هرچه زودتر آماده بهره‌برداری شود. این از ابتدایی‌ترین نیازها و انتظارات دانشجویان است. 
دکتر کریمی از تکمیل سالن قرائت‌خانه پسران خبر داد و گفت: خوابگاه دختران نیز برای شهریورماه آماده می‌شود و دختران از ترم بعد می‌توانند در آن پذیرش شوند. 

کاری کنیم رویمان بشود در چشم دانشجویان نگاه کنیم
رئیس دانشگاه در پایان سخنان خود، از مجموعه تلاش‌هایی که در این مدت صورت گرفته قدردانی کرد و گفت: حوزه دانشجویی باید بیش از این موردحمایت قرار گیرد. از همه شما تشکر می‌کنم و خسته نباشید می‌گویم. امیدوارم در بازدید بعدی دو خوابگاه و سالن قرائت‌خانه دختران و آشپزخانه مرکزی تکمیل‌شده باشد تا کمی رویمان بشود در چشم دانشجویان نگاه کنیم.

انرژی دانشجویان، عامل اصلی تلاش مسئولان  
دکتر محمدحسين پورغریب معاون دانشجویی دانشگاه نیز از حمایت‌های مسئولان دانشگاه قدردانی کرد و گفت: انرژی اصلی این تلاش‌ها، از وجود دانشجویان است. دانشجویان برکت دانشگاه و کشور هستند و کل تیم دانشگاه انرژی خود را از آنان می‌گیرد. 
وی افزود: با مدیریت دکتر کریمی مجموعه دانشگاه مانند یک تیم عمل می‌کند. در این مدت معاونت دانشجویی فرهنگی، همکاران معاونت توسعه و داروخانه 13 آبان در پیش برد پروژه‌های دانشجویی تلاش کرده‌اند. از یک‌سو دانشجویان و از سوی دیگر هیئت‌رئیسه و اعضای تیم مدیریتی دانشگاه تلاش می‌کنند؛ آینده روشنی را برای دانشگاه علوم پزشکی تهران رقم بزنند.

  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 153144
خبرنگار
سمیرا  كرمي

سمیرا كرمي

تصاویر

1 نظر برای این مطلب وجود دارد

آزاده روح الامینی

آزاده روح الامینی

99/01/22 - 16:20

با سلام و ادب ضمن تشکر از تلاش و توجه مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران به ویژه ریاست محترم جناب آقای دکتر کریمی در جهت تامین خوابگاه های دانشجویی. بنده یکی از دانشجویان مقطع دکترا و ساکن در خوابگاه از سال 94 تا کنون هستم. توصیف ریاست محترم دانشگاه از زندگی تعداد زیادی دانشجو در اتاقی کوچک در تخت های دوطبقه تصویری واقعی از زندگی خوابگاهی دانشجویان در طی سالهای تحصیل است. جمله با ارزش شما "این در شأن دانشگاه تهران با این قدمت نیست که تخت دوطبقه برای دانشجویان داشته باشد. این دانشجویان سرمایه اصلی کشور ه

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید