گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/08/01 - 12:19
  • تعداد بازدید خبر : 663
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت: شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان، گام رو به جلویی است

دکتر وحید صرامی دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت متبوع، شیوه نامه جدید انضباطی را باعث ایجاد فضای سازنده در دانشگاه ها می داند و معتقد است دانشجویان نیز در محیط مثبت تری تحصیل خواهند کرد.

93740.mp3 دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت: شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان، گام رو به جلویی است

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، در حاشیه اولین نشست دبیران شوراهای انضباطی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 10 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درحالی که دکتر صرامی به تازگی از زیارت عتبات عالیات و اربعین حسینی (ع) بازگشته و با تلاش بسیار خود را به این نشست دو روزه رسانده بود، به سراغ وی رفته و گفت و گویی کوتاه را انجام دادیم که در زیر می خوانید:

لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
وحید صرامی هستم، دانش آموخته مقطع دکتری پزشکی عمومی و دارای مدرک MPH بهداشت و روان، متولد سال 1356 و در حال حاضر به عنوان دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت فعالیت می کنم.

هدف از برگزاری این نشست چیست؟
بر اساس طرح آمایش کشوری، 10 منطقه داریم که امروز دانشگاه علوم پزشکی تهران و مهندس سیدصومعه دبیر شورای انضباطی دانشجویان این دانشگاه، به عنوان دانشگاه پیشرو اولین جلسه این طرح را برگزار کردند.
در دانشگاه های مختلف چالش های انضباطی متفاوتی وجود دارد و طرح های موفقی که دانشگاه ها به فراخور به اشتراک می گذارند، به عنوان یک پرونده آموزشی مطرح می شود که از تجربیات یکدیگر استفاده می کنند و این مسئله هدف اصلی ما و در کنار آن اهداف دیگری نیز داشتیم. همچنین، در تهران هفت دانشگاه بزرگ وجود دارد و در منطقه 10، دانشگاه های بزرگ و قطب علمی کشور وجود دارد که متناسب با بزرگی و تنوع این دانشگاه ها پرونده های متنوعی نیز وجود دارد که قابل بررسی و طرح در جلسات هستند.میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران را چطور ارزیابی می کنید؟
این کارگاه دو روز پیاپی به طول می انجامد. در روز نخست این کارگاه میزبانی مناسبی را شاهد بودیم. مهندس سیدصومعه دبیر شورای انضباطی و دکتر حلب چی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران تعامل و همکاری بسیار خوبی با شورای مرکزی در وزارتخانه دارند که از ایشان قدردانی میکنم.

در روز اول این کارگاه چه فعالیت های انجام شد؟
در نشست امروز، به بررسی شیوه نامه انضباطی جدید پرداخته شد، کاربرگ ها اصلاح شدند و از مواد و تبصره های این شیوه نامه رفع ابهام شد تا در دانشگاه ها شاهد فرایند شفاف تری باشیم.

شیوه نامه جدید را چطور ارزیابی می کنید؟
شیوه نامه جدید، گامی رو به جلو است، خالی از ضعف نیست اما فضای سازنده ای را ایجاد می کند و باعث می شود دانشجویان در محیط مثبت تری تحصیل کنند. دانشگاه ها هم در حفظ سلامت و فضای علمی و فرهنگی شرایط بهتری خواهند داشت. شیوه نامه موجود از سوی وزارتخانه های بهداشت و علوم ابلاغ شد که خوشبختانه وزارت بهداشت نقش بسیار پررنگی دار و از آنجاییکه دانشجویان علوم پزشکی در محیط های درمانی و بالینی حضور دارند، این شیوه نامه به فراخور مشکلات آن ها توجه دارد. مجموعاً اتمسفر حاکم بر شیوه نامه جدید بسیار مثبت است.
از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید، سپاسگزارم.
خبرنگار: فرزاد سلطانپور
عکاس: حسین شیخ محمدی

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 93740
خبرنگار
فرزاد  سلطانپور

فرزاد سلطانپور