گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/07/24 - 13:11
  • تعداد بازدید خبر : 18
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

در جلسه هیئت رئیسه بیمارستان فارابی بر همکاری همه کارکنان برای کاهش کسورات بیمه ای تاکید شد

در جلسه هیئت رئیسه بیمارستان فارابی دلایل کسورات بیمه ای در این مرکز و راهکارهای کاهش آن بررسی شد.

162649.mp3 در جلسه هیئت رئیسه بیمارستان فارابی بر همکاری همه کارکنان برای کاهش کسورات بیمه ای تاکید شد
در جلسه هیئت رییسه بیمارستان فارابی بر همکاری همه کارکنان برای کاهش کسورات بیمه ای تاکید شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فارابی، جلسه هیئت رییسه این بیمارستان با موضوع بررسی گزارش کسورات بیمه‌ای صبح چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ با حضور دکتر محمدرضا اکبری، رییس، دکتر علیرضا خدابنده، دکتر محمدطاهر رجبی و دکتر حمید ریاضی، معاونان آموزشی، پژوهشی و درمان، دکتر محمد سلیمانی، مسئول فنی، سعید مرادی، مدیر و فریده آژیر، مدیر پرستان بیمارستان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مرادی گزارشی از کسورات کلی جراحی‌های سرپایی و بستری در سال‌های ۹۷ و ۹۸ ارائه و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرد. وی دلایل مختلفی را برای این کسورات برشمرد که نسخه‌های بدون امضا یا مخدوش و بدون مهر، درخواست‌های پاراکلینیکی توسط دستیاران سال‌های یک و دو، اضافه درخواستی کدهای تعدیلی بیهوشی و درخواست آزمایش‌ها به صورت معمول از مهمترین آن‌ها بود. مرادی یکی دیگر از علت‌های افزایش میزان کسورات بیمه‌ای را ارسال الکترونیکی پرونده از طریق سامانه HIS و رز برای بیمه‌ها دانست و اظهار داشت: از زمانی که پرونده‌های بیماران را از طریق سامانه رز برای سازمان بیمه سلامت ارسال می‌کنیم، به دلیل افزایش دقت بررسی پرونده‌ها در این سامانه، میزان کسورات بیمارستان فارابی نیز افزایش یافته است. با توجه به این موضوع باید راهکارهایی را برای حل این مشکل بیابیم. به خصوص اینکه ارسال پرونده‌ها به سازمان تامین اجتماعی نیز به زودی الکترونیکی خواهد شد.
فرانک سلطانی، مسئول درآمد بیمارستان فارابی نیز گزارشی از برگزاری دوره‌های آموزشی برای منشی‌های بیمارستان فارابی ارائه کرد و گفت: به منظور کاهش کسورات بیمه‌ای چند دوره آموزشی به صورت جداگانه برای منشی‌های درمانگاه ها، بخش‌ها و اتاق‌های عمل برگزار شده و موارد مهم و آخرین تغییرات قوانین بیمه‌ها نیز به صورت مستمر از طریق‌های گروه‌های آموزشی که در شبکه‌های اجتماعی تشکیل داده‌ایم برای آن‌ها ارسال می‌شود.
در ادامه دکتر اکبری خواستار همکاری همه جانبه مسئولان، پزشکان و کارکنان برای کاهش کسورات بیمه‌ای شد و گفت: همانطور که می‌دانیم اتاق عمل اواستین بیمارستان فارابی به دلیل مراجعه زیاد بیماران همواره یکی از پر ازدحام‌ترین واحدهای بیمارستان فارابی است. خدا رو شکر با همکاری‌های صورت گرفته با معاونت درمان بیمارستان توانستیم این مشکل را تا حد زیادی در این واحد رفع کنیم. اصلی‌ترین دلیل موفقیت در رفع این مشکل نیز پیگیری و هماهنگی میان پزشکان و کارکنان این واحد و پیگیری مسئولان بود. نتیجه این هماهنگی نیز باعث افزایش درآمدهای بیمارستان و جلوگیری از سردرگمی بیماران و در نهایت افزایش کیفیت خدمات خواهد شد. وی تشویق کارکنان به صورت مالی یا درج در پرونده را نیز یکی از راهکارهای موثر در کاهش کسورات بیمه‌ای دانست و بر تشویق منشی‌هایی که در این زمینه احساس مسئولیت می‌کنند تاکید کرد.
سعید مرادی در تایید صحبت‌های رییس بیمارستان از تهیه کارنامه عملکردی برای منشی‌های بیمارستان و ثبت عملکرد آن‌ها درمورد کسورات دراین کارنامه خبر داد تا از این طریق بتوان منشی‌هایی که عملکرد بهتری در این زمینه دارند را شناسایی و تشویق کرد.
رییس بیمارستان فارابی در ادامه با اشاره به دلایل کسورات بیمه‌ای که در ابتدای جلسه بیان شده بود افزود: طبق قوانین بیمه، دستیاران سال یک و دو نمی‌توانند برای بیماران درخواست‌های پاراکلینیکی مانند تصویربرداری و یا برخی از آزمایش‌ها را داشته باشند. پس باید شرح وظیفه دستیاران سال‌های بالاتر و مقیم به درستی مشخص شود تا نوشتن نسخه‌ها و درخواست‌ها توسط آن‌ها انجام شود.
در پایان این جلسه دکتر اکبری از پیگیری این موضوع در جلسه‌های آینده هیئت رییسه بیمارستان فارابی خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.
  • گروه خبری : بیمارستان فارابی
  • کد خبر : 162649
خبرنگار
سید عباس  قاضی میرسعید

سید عباس قاضی میرسعید

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید