گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1399/10/14 - 08:40
  • تعداد بازدید خبر : 299
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

دهمین همایش سلامت روان و رسانه با موضوع انگ و چالش های روانی-اجتماعی در گذر از بحران کرونا ، 17 و 18 دی برگزار خواهد شد

کرسی یونسکو در آموزش سلامت و انجمن علمی روانپزشکان ایران، دهمین همایش سلامت روان و رسانه با موضوع انگ و چالش های روانی-اجتماعی در گذر از بحران کرونا را ١٧ و ١٨ دی 99، در قالب 4 وبینار جداگانه در فضای اسکای روم دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزار خواهد کرد.

168059.mp3 دهمین همایش سلامت روان و رسانه با موضوع انگ و چالش های روانی-اجتماعی در گذر از بحران کرونا ، 17 و 18 دی برگزار خواهد شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، این همایش هر سال از سوی کرسی یونسکو در آموزش سلامت (که  در مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی دایر است)  و انجمن علمی روانپزشکان ایران برگزار می شود، همایشی که محور و مبنای انتخاب موضوعات آن پرداختن به مسائل مهم و مغفول مانده حوزه سلامت روان از منظر علمی و اجتماعی با نگاهی بر نقش رسانه ها در این زمینه است.
دهمین همایش سلامت روان و رسانه با توجه به همه گیری بیماری کووید -19 با موضوع انگ و چالش های روانی-اجتماعی در گذر از بحران کرونا برگزار خواهد شد.
اختلالات روان جمعیت بسیاری را رنج می‌دهد، اما آن‌چه درد بیماری را دوچندان می‌کند انگ و برچسبی است که پیرامون دردمندان را احاطه کرده‌است. بحران کرونا نیز زمینه ساز ایجاد انگ هایی در ارتباط با این بیماری شده است که این رفتار اجتماعی را می توان ناشی از نوظهور بودن پاندمی کرونا دانست،  همایش انگ و چالش های روانی اجتماعی در گذر از بحران کرونا، با هدف افزایش آگاهی مردم از مصادیق انگ و کاستن آن در بستر جامعه و در تمام زمینه‌ها در قالب 4 وبینار جداگانه به شرح زیر برگزار خواهد شد:

روز چهارشنبه 17 دی صبح:انگ در بیماران، مراقبت کنندگان و ارائه دهندگان خدمات:ساعت  9 تا 12
روز چهارشنبه 17 دی بعدازظهر:سلامت روانی- اجتماعی در ایام کرونا: ساعت 16-13
روز پنجشنبه 18 دی صبح: نقش گروه های مرجع در کاستن از انگ: ساعت 9 تا 12
روز پنجشنبه 18 دی بعدازظهر: انگ کووید-19 گمان یا واقعیت: ساعت 16-13
محورهایی که در همایش به آنها پرداخته می شود شامل: حکمرانی و سلامت روان در بیماری کووید-١٩، سلامت روان در دوران کرونا و پساکرونا،انگ کووید-١٩؛ گمان یا واقعیت، انگ در بیماران، مراقبت کنندگان و ارائه دهندگان خدمت است.
دکتر مصطفی معین رئیس کرسی یونسکو در آموزش سلامت و رئیس همایش، آیلین مردان پور، دبیر اجرایی همایش، دکتر ارسیا تقوا دبیر علمی و دکتر حسن نمک دوست دبیر رسانه ای همایش فوق هستند.
علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت www.iranmhm.com یا صفحه اینستاگرام همایش فوق به آدرس mental_health_media_congress مراجعه کنند.
شرکت در همایش فوق رایگان بوده و برای روانپزشکان، روانشناسان بالینی،عمومی و سلامت دارای امتیاز بازآموزی است که علاقه مندان به شرکت می توانند به سامانه آموزش مداوم کل کشور مراجعه کنند.

  • گروه خبری : مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی
  • کد خبر : 168059
الناز واحدي
خبرنگار

الناز واحدي

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید