گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/09/03 - 15:50
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 240
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
قدردانی از عوامل پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19 دانشکده پیراپزشکی

دکتر اولیائی منش: مردم در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران به ما و شما اعتماد کردند و این اعتماد بسیار مفید و محترم است

مراسم تقدیر از عوامل پایگاه تجمیعی واکسیناسیون، کووید 19 این دانشکده با حضور دکتر علیرضا اولیائی منش معاون بهداشت دانشگاه، دکتر اسماعیل محمدنژاد مشاور رئیس دانشگاه در امور واکسیناسیون، دکتر محمدرضا سلمانی ندوشن رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران، دکتر شعبان علیزاده رئیس دانشکده پیراپزشکی، دکتر سید محمدهادی موسوی، مشاور رئیس دانشگاه در امور شهدای مدافع سلامت و دکتر زینب کدخدا رئیس دانشکده دندانپزشکی سه شنبه 2 آذر 1400 در تالار پژوهشکده علوم دندانپزشکی برگزار شد.

201046.mp3 دکتر اولیائی منش: مردم در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران به ما و شما اعتماد کردند و این اعتماد بسیار مفید و محترم است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پیراپزشکی، 
در این جلسه که به مناسبت نزدیک شدن به آمار تزریق 20 هزار دوز واکسن در پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19 دانشکده پیراپزشکی و با هدف تقدیر از عوامل فعال در این پایگاه برگزار شد، دکتر علیزاده رئیس دانشکده، ضمن تبریک فرارسیدن ایام هفته بسیج و خیر مقدم به حاضرین گفت: این مراسم بهانه‌ای است تا از زحمات تمام افراد دخیل در امر واکسیناسیون تقدیر و تشکر کنیم، راه‌اندازی پایگاه واکسیناسیون، بدون مشارکت جمعی و همکاری واحدهای مختلف دانشگاه امکان پذیر نبود. به شخصه از زحمات مسئولین حراست دانشگاه، دکتر سلمانی و همکارانشان در مرکز بهداشت جنوب، دکتر اولیائی منش و همکاران معاونت بهداشت دانشگاه، مسئولان دانشکده دندانپزشکی، مشاور محترم ریاست دانشگاه در امور واکسیناسیون، اعضای محترم هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشکده پیراپزشکی قدردانی می کنم.
واکسیناسیون یک فعالیت جهادی و یک مسئولیت اجتماعی است که هر کس در حد توان باید در اجرای آن تلاش کند. دانشکده پیراپزشکی هم بر اساس مسئولیت اجتماعی خود و در پی دستور رئیس دانشگاه مبنی بر مشارکت حداکثری همه واحدها در پوشش سراسری واکسیناسیون کووید 19 و توسعه مراکز واکسیناسیون، اقدام به راه اندازی این پایگاه کردکه با همکاری واحدهای مختلف دانشگاه و مشارکت داوطلبانه دانشجویان عزیز این دانشکده، موفق به تزریق قریب به 20 هزار دوز واکسن در این پایگاه شدیم.
ایشان در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19 دانشکده پیراپزشکی، آمار افراد دخیل در این موضوع و سایر موارد مرتبط پرداخت.
دکتر اولیائی منش معاون بهداشت دانشگاه نیز با تبریک هفته بسیج و ضمن قدردانی از عوامل پایگاه واکسیناسیون دانشکده پیراپزشکی بیان کرد: در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران 96 درصد افراد دوز اول و 67 درصد آنها هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند. که این آمار خیره کننده‌ای است. رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا مشخصاً از دانشگاه علوم پزشکی تهران تشکر کردند و این دانشگاه را در میان رتبه های اول واکسیناسیون در سطح کشور محسوب کردند.
با احتساب جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران می توان گفت که این دانشگاه رتبه نخست واکسیناسیون جمعیت تحت پوشش با جمعیت زیاد را در سطح کشور کسب کرده است. این دستاورد، چند نکته را می رساند؛ نخست اینکه مجموعه تحت پوشش ما بی‌ریا و بدون هیچ مانع تراشی برای همه مردم اقدام به واکسیناسیون کردند؛ در شرایطی که این کار برای دیگران سخت بود. شما دانشجویان و کارمندان به میدان آمدید و از چیزی نترسیدید و کار را انجام دادید.
نکته دیگر این است که مردم به ما اعتماد کردند و این بسیار ارزشمند است و این در حالی است که در منطقه شمال تهران، آمار جمعیت تحت پوشش واکسیناسیون 77 درصد در دوز اول است که این آمار اینجا در دانشگاه علوم پزشکی تهران 96 درصد است و بسیار متفاوت است، از این جهت که مردم هم در این مجموعه تحت پوشش دانشگاه به ما و شما اعتماد کردند و این اعتماد بسیار مفید و محترم است. در مقاطع مختلف زمانی اگر خدای ناکرده کشور در حوزه سلامت با بحرانی مواجه شود یا اتفاق خاصی بیفتد، این حجم از اعتماد مردم به یاری ما خواهد آمد. خداوند به زندگی شما برکت بدهد و قطعاً هم خواهد داد، این جمع‌ها و تشکل‌ها را حفظ کنید، انرژی‌ها را ذخیره کنید برای ادامه مسیر ان شاءلله کرونا هم برچیده می‌شود. به لطف خدا آمار مرگ و میر هم از روز گذشته دو رقمی شده و به 97 نفر رسیده و ما منتظر و امیدواریم تا این آمار به زیر 10 نفر و حتی به صفر برسد و اصلاً هیچ آمار مرگ و میری ثبت نشود.
مجدد از زحمات همه شما دانشجویان، مسئولین محترم دانشکده پیراپزشکی و دکتر علیزاده تشکر می کنم که با تدارک امکانات و مهیا نمودن شرایط در راستای توسعه واکسیناسیون عمومی تلاش کردید. این کار داوطلبانه نشانه سخاوت وجودی همه شما و نشانه ایثار و از خودگذشتگی شما است و خداوند قطعاً اجر بزرگی به شما خواهد داد.
همچنین در این مراسم، آقای دکتر سلمانی رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران با تبریک هفته بسیج سخنان خود را آغار کرد و افزود: از همه عزیزان در دانشکده پیراپزشکی سپاسگزارم که زحمت این سایت واکسن را بر عهده گرفتند و به جرئت می‌توان گفت یکی از بی‌حاشیه‌ترین و البته کم زحمت‌ترین سایت ها برای ما در بین پایگاه های واکسیناسیون این دوره، سایت واکسن دانشکده پیراپزشکی بود که کمترین زحمت را بر دوش ما گذاشتند و همه کارها را خودشان با بهترین کیفیت انجام دادند. به نوبه خود از آنها سپاسگزارم که در این مدت همکاری خوبی داشتند. بسیاری از امور مربوط به واکسیناسیون در سایر سایت‌های واکسیناسیون ما توسط دانشجویان عزیز انجام شد. که اگر همت و همراهی این عزیزان نبود، اگر همدلی این دوستان نبود، خیلی از امور به این شکل پیش نمی‌رفت.
از ابتدای شروع واکسیناسیون عمومی، کم‌ترین میزان نارضایتی مردم در سطح تهران را در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران داشتیم. این دستاورد امکان پذیر نبود جز با همدلی و همراهی دانشجویان و مسئولین و مجموعه‌های مختلف دانشگاه و این همراهی باعث شد تا علی‌رغم اینکه در بسیاری از حوزه‌ها، صف‌های طولانی داشتیم و نارضایتی‌های این چنینی داشتیم، در حوزه علوم پزشکی تهران هرگز این اتفاق نیفتاد و همواره با حفظ حرمت مردم با کمترین تعلل و معطلی مردم کارها انجام شد. و نتیجه کار هم قابل مقایسه با سایرین نبوده.
امروز ما در حوزه مرکز بهداشت جنوب تهران، قریب به 2 میلیون و صد هزار دوز تزریق واکسن داشتیم. که بخش عمده این را دانشجویان عزیز زحمتش را کشیده‌اند و این آمار 96% ، یک پوشش فوق‌العاده‌ای است. که فکر می کنم در دنیا کم‌نظیر باشد. آن هم در جمعیت گسترده‌ای مثل تهران. دانشجویان بسیجی ما در مناطق محروم حوزه مرکز بهداشت جنوب خانه به خانه، در این هوای سرد رفتند و واکسیناسیون را انجام دادند که این کارشان بسیار با ارزش بود. که یکی از نشانه‌های آن این بود که بیش از 9 مورد گزارش خبری ویژه در بخش خبری 20:30 از فعالیت‌هایی که به اشکال مختلف، همکاران حوزه بهداشت جنوب و دانشجویان دانشگاه انجام دادند تهیه و پخش شد.
وی در ادامه افزود: دانشکده پیراپزشکی جدای از بحث واکسیناسیون در بحث نمونه‌گیری و انجام آزمایش‌های تشخیصی کووید 19 و تست‌های PCR نیز بدون چشم داشت و بدون حاشیه همکاری کردند که این هم جای تشکر دارد و جدا از واکسیناسیون قابل عرضه و بیان است. ان شاءلله روز به روز شاهد کاهش این بیماری باشیم. برای تک تک عزیزان آرزوی توفیق دارم و از آنها سپاسگزارم و از مسئولین دانشکده پیراپزشکی نیز ممنونم که این فرصت را مهیا کردند که ما بتوانیم از توان دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشکده برای پیش برد خدمت به مردم استفاده کنیم
در این جلسه نماهنگی از فعالیت‌های صورت گرفته در پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید 19 دانشکده پیراپزشکی پخش شد. و در پایان همراه با تقدیر از برخی فعالان پایگاه واکسیناسیون دانشکده پیراپزشکی، کیک 20 هزارمین تزریق واکسن در این پایگاه نیز بریده شد. 

 

  • گروه خبری : دانشکده پیراپزشکی,گروه خبری RSS,ماه نمای دانشگاه
  • کد خبر : 201046
محمد معین افشاری
خبرنگار

محمد معین افشاری

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید