• تاریخ انتشار : 1399/12/10 - 10:58
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 1109
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

دکتر بهادری: شیوع بیماری کرونا، منجر به تجلی جلوه های ایثار و تعهد تیم درمان در مبارزه با این بیماری شده است

در آستانه برگزاری چهارمین سمینار تعهد حرفه ای در خدمات سلامت، رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان با ارائه سخنانی مبنی بر رعایت تعهد حرفه ای به صورت عملی در ایام شیوع کرونا، بر ارائه خدمات بهتر و بیشتر در جامعه تاکید کرد.

استاد بهادری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان، دکتر مسلم بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان با اشاره به اهمیت رعایت تعهد حرفه‌ای در حوزه سلامت گفت: تعهد حرفه‌ای در شرایط مختلف توصیه‌های متفاوتی خواهد داشت به‌خصوص در بحران‌ها و بلایای طبیعی. در چهارمین سمینار (مجازی) تعهد حرفه‌ای در کنار مسائل و مشکلاتی که در حوزه تعهد حرفه‌ای و چالش‌های آن پرداخته می‌شود به مسئله کرونا که امروز با آن مواجه هستیم نیز پرداخته خواهد شد. تا افراد درگیر برای سؤالات خود در این بحران پاسخی مناسب دریافت کنند.
وی با اشاره به اهمیت تعهد حرفه‌ای و ضرورت رعایت آن در حرفه‌های پزشکی گفت: چالش‌هایی که امروز در خدمات پزشکی و حوزه سلامت وجود دارد اهمیت مسئله تعهد حرفه‌ای را بیشتر می‌کند. این چالش‌ها ممکن است مانع ارائه خدمات صحیح به خدمت گیرندگان سلامت شود و به همین دلیل ما سعی داریم که برای دانشجویان و دانش‌آموختگان دوره پزشکی عمومی و تخصصی و همچنین دانشجویان و دانش‌آموختگان دیگر رشته‌های حوزه سلامت که در بیمارستان‌ها خدمت می‌کنند توسط متخصصان حوزه تعهد حرفه‌ای توصیه‌هایی برای رفع این چالش‌ها و ارائه خدمات بهتر برخلاف وجود مشکلات موجود مطرح کنیم.
دکتر بهادری با تأکید بر توانمندسازی پزشکان برای مقابله با چالش‌ها و مشکلات حوزه درمان گفت: دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان و بنیاد علمی فرهنگی دکتر بهادری با کمک متخصصان تعهد حرفه‌ای در دانشگاه علوم پزشکی تهران با برگزاری سالانه سمینار تعهد حرفه‌ای برای تمامی گروه‌های پزشکی سعی دارد تا پزشکان با راهکارهای صحیح خدمات پزشکی به جامعه آشنا شوند.
 هدف از برگزاری سمینار امسال ارائه تجربیات متخصصان به‌ویژه در مبارزه با ویروس کووید 19 و همچنین ارائه راهکارهای صحیح به جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: بروز بیماری کرونا موجب شده مطالبی که در خصوص تعهد حرفه‌ای تاکنون به‌صورت تئوری مطرح بود به‌صورت عملی بروز کند و این نشان‌دهنده وجود تعهد در تیم توانمند کادر درمان در بروز بحران است. این از ویژگی‌های پزشکی در ایران است و در 8 سال دفاع مقدس نیز تنها گروهی که موظف به شرکت در جنگ بودند پزشکان بودند که جا دارد از همه آنها تشکر کنم.
استاد بهادری ادامه داد: در بخش جشنواره سمینار تعهد حرفه‌ای، در کنار معرفی الگوهای پیشکسوت در رعایت تعهد حرفه‌ای، تعدادی از کادر درمان که از ابتدای بروز بیماری کرونا در این زمینه تعهد بیشتری از خود نشان دادند تقدیر و قدردانی خواهد شد.
استاد بهادری یادآور شد: با اجرای سه پانل علمی و نتیجه‌گیری از آن به پزشکان و سایر کادر علوم پزشکی می‌آموزند چگونه بهترین خدمات درمانی را به‌خصوص در روزهایی که با بیماری کرونا مواجه هستیم به جامعه ارائه دهند. ما اطمینان می‌دهیم پزشکان همیشه یاور و دوستدار مردم هستند و سعی می‌کنند بهترین خدمت را انجام دهند.
توضیح اینکه، چهارمین سمینار (مجازی) علمی تعهد حرفه‌ای در خدمات سلامت با همکاری دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان، بنیاد علمی فرهنگی استاد بهادری، دفتر تعهد حرفه‌ای دانشکده پزشکی و مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) روزهای پنج‌شنبه و جمعه 14 و 15 اسفندماه جاری با امتیاز فرهنگی جهت اعضای هیئت‌علمی برگزار خواهد شد.

برای ثبت نام در چهارمین سمینار(مجازی) علمی تعهد حرفه ای اینجا کلیک کنید.

  • گروه خبری : دفتر ارتباط با دانش آموختگان,گروه خبری RSS,اخبار
  • کد خبر : 170950
فریبا  مقدم
تهیه کننده:

فریبا مقدم

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *