گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/23 - 13:27
  • تعداد بازدید خبر : 2436
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
معرفی پروژه های عمرانی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی

دکتر جعفریان: با راه اندازی مهدی کلینیک، هزار تخت بستری به ظرفیت مجتمع امام خمینی افزوده می شود

عضو هیات مدیره موسسه محب سلامت مهدی، از پیشرفت 78 درصدی پروژه مهدی کلینیک خبر داد و راه اندازی آن را موجب اضافه شدن هزار تخت بستری (شامل 35 اتاق عمل و حدود 900 تخت بستری) به ظرفیت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) دانست.

95753.mp3 دکتر جعفریان: با راه اندازی مهدی کلینیک، هزار تخت بستری به ظرفیت مجتمع امام خمینی افزوده می شود

دکتر علی جعفریان، عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیات مدیره موسسه محب سلامت مهدی، ضمن معرفی پروژه مهدی کلینیک، گفت: با توجه به قدمت 70 ساله بیمارستان امام خمینی و فرسودگی و استهلاک همه جانبه بیمارستان، ساخت بیمارستانی جدید با همان ظرفیت و در همان موقعیت جغرافیایی با اتکاء به منابع مالی بخش خصوصی (خیرین) در دستور کار دانشگاه قرار گرفت و در آبان 1390 پس از جانمایی های لازم، احداث بیمارستان هزار تختخوابی مهدی کلینیک با زیر بنایی حدود 106 هزار متر مربع در 18 طبقه با همکاری خانواده گرامی کلنگ زنی شد. 
وی از هبه شدن این پروژه به دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال 92 آغاز شد اما پس از دو سال، در حالی که اسکلت فلزی این پروژه عظیم و سقف های 18 گانه آن به اتمام رسیده بود، به علت نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت ها، کار متوقف و ادامه روند پروژه به دانشگاه علوم پزشکی تهران واگذار شد. پس از آن، علی رغم پیش بینی های صورت گرفته، مبنی بر تامین منابع مورد نیاز، اعتبارات این پروژه فراهم نشد و کار متوقف ماند.
دکتر جعفریان، با اشاره به روند واگذاری این پروژه به موسسه محب سلامت مهدی، یادآور شد: در آبان سال 95، وزارت بهداشت با استناد به مصوبه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران و با استفاده از تجربه بیمارستان های محب با عقد قرارداد اجاره، ساخت، بهره برداری و انتقال این بیمارستان نیمه تمام در قالب ترتیبات مشارکت عمومی –خصوصی موافقت کرد و این قرار داد با شرکت محب سلامت ایرانیان (از شرکت های زیر مجموعه هیات امنای صرفه جویی ارزی) منعقد شد. پس از آن موسسه محب سلامت مهدی به عنوان شرکت پروژه، تشکیل و ماموریت تامین مالی و تکمیل بیمارستان مهدی کلینیک را بر عهده گرفت.
عضو هیات مدیره موسسه محب سلامت مهدی، تصریح کرد: خوشبختانه این موسسه توانست ظرف مدت کوتاهی، طرح توجیه اقتصادی را به منظور جلب نظر موافق بانک ملت تدوین و تسهیلات لازم را اخذ نماید و بر اساس آخرین گزارش، این پروژه اکنون از نظر ابنیه و تاسیسات تا 78 درصد پیشرفت داشته است.
دکتر جعفریان، مسئله تحریم ها و نوسانات قیمت را از جمله مشکلات این پروژه دانست و افزود: به منظور تامین آسانسور با شرکت kone فنلاند، قرار دادی منعقد شد که با شدت گرفتن تحریم ها، این شرکت قرار داد خود را لغو کرد.
وی نقطه قوت این پروژه را عدم تعطیلی آن از سال 95 تا کنون خواند و گفت: علی رغم تحریم ها، نوسانات قیمت و تغییر هزینه ها، این پروژه تا کنون حتی برای یک روز نیز تعطیل نشده است که در نوع خود بی نظیر است.
دکتر جعفریان مهم ترین چالش این پروژه را تعیین تکلیف حقوقی مهدی کلینیک، عنوان کرد و افزود: اکنون وزارت بهداشت باید در خصوص نحوه تامین مالی پروژه توسط شرکت آوای پردیس تصمیم گیری کند تا موسسه محب سلامت مهدی بتواند عملیات اجرایی را در زمان مقرر که نیمه اول سال 99 است به اتمام رساند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: طرح جامعی در بیمارستان امام خمینی در دست اجراست که بر اساس آن در سه مقطع برای انتقال بخش های مختلف بیمارستان به مهدی کلینیک تعیین تکلیف خواهد شد.
 

پارکینگ بیمارستان امام خمینی
در ادامه دکتر اعتمادیان، مدیر عامل موسسه محب سلامت مهدی، از پیشرفت 80 درصدی پروژه پارکینگ بیمارستان در بخش ابنیه خبر داد و گفت: بنا به ضرورت و نیاز مجمتع بیمارستانی امام خمینی (ره) و به دلیل تکریم اعضای هیات علمی، پرستاران، کادر درمانی و اداری مجتمع، پروژه پارکینگ بیمارستان، در سال 93 کلید خورد که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی و عدم تامین منابع، پس از خاک برداری و احداث یک طبقه، راکد ماند.
وی با اشاره به واگذاری این پروژه به موسسه محب سلامت مهدی، تصریح کرد: در سال 97 پروژه پارکینگ با همان شرایط ضمیمه قرارداد بیمارستان مهدی کلینیک شد و اکنون در حدود 80 درصد پروژه در بخش ابنیه (از 8 طبقه منفی به طبقه همکف رسیده) به پایان رسیده است.
دکتر اعتمادیان، راه اندازی پارکینگ مجتمع بیمارستانی امام خمینی را علاوه بر سهولت در تردد، موجب زیبا سازی فضای بیمارستانی دانست و گفت: این پروژه نزدیک به هزار ظرفیت پارکینگ، برای مجتمع بیمارستانی امام خمینی ایجاد خواهد کرد و موجب می شود تا بیمارستان از وجود ماشین تخلیه شود و مطابق با همان ماموریت اصلی (باغ بیمارستان) به فعالیت خود ادامه دهد.
وی از اتمام این پروژه تا بهمن ماه 98 (در بخش ابنیه) خبر داد و گفت: پس از آن در انتظار تصمیم دانشگاه برای نحوه ادامه تاسیسات خواهیم ماند.
خبرنگار: نسیم قرائیان

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,معاونت توسعه مديريت و برنامه ريزي منابع,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95753
خبرنگار
نسیم  قرائيان

نسیم قرائيان

1 نظر برای این مطلب وجود دارد

78/10/11 - 00:00

با سلام و خدا قوت آیا تدبیری هم برای بار ترافیک تحمیلی به اطراف این بیمارستان به خصوص بزرگراه شهید چمران اندیشیده شده است؟

پاسخ

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

نظر دهید