گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/07/02 - 13:17
  • تعداد بازدید خبر : 534
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دکتر رئیسی: در دوران کرونا مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده سطح یک است

بازدید معاون بهداشت وزارت بهداشت از مرکز 16 ساعته خدمات جامع سلامت فرمانفرمائیان

دکتر رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در بازدید از یکی از مراکز 16 ساعته مرکز بهداشت جنوب تهران تنها راه پیشگیری از کرونا را رعایت اصول اولیه بهداشتی خواند.

161789.mp3 بازدید معاون بهداشت وزارت بهداشت از مرکز 16 ساعته خدمات جامع سلامت فرمانفرمائیان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مرکز بهداشت جنوب تهران، دکتر علیرضا رئیسی با همراهی دکتر بابک فرخی، معاون اجرایی و مدیر گروه پزشک خانواده و دکتر عزیز اله عاطفی، معاون اجرایی وزارت بهداشت، دکتر علیرضا دلاوری، معاون بهداشت و دکتر سعید تاملی، معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه و دکتر محمد رضا سلمانی، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران روز سه‌شنبه 1 مهر 99 از مرکز خدمات جامع شهری فرمانفرماییان از مراکز تحت پوشش مرکز بهداشت جنوب تهران بازدید کردند.
در این بازدید دکتر رئیسی به مسئولیت بسیار سنگینی که در دوران کرونا بر عهده سطح یک است اشاره کرد و گفت: این بیماری درمان خاصی ندارد و در حال حاضر واکسنی در دسترس نیست و بهترین کار پیشگیری است که با استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن دست‌ها و پرهیز از حضور در اجتماع می‌توانیم انجام دهیم.
وی در ادامه افزود: بنا به دلایلی افراد علائمی بسیار خفیف، یا مشکوک یا علائم شدید دارند و می بایست علاوه بر آموزش‌هایی که توسط پزشک و کارشناسان خبره‌ای که داریم انجام می‌شود مورد ارزیابی قرار گیرند.
دکتر رئیسی در ادامه افزود: درصورتی‌که افراد در مراحل ابتدایی ابتلا شناسایی و مراقبت شوند، بار بیمارستان‌ها بسیار پایین می‌آید به همین دلیل مأموریت اصلی که بر عهده بهداشت است این است که ما بتوانیم افراد را در سطح یک شناسایی و درمان کنیم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: به همین دلیل ما مراکزی را در سطح کشور به نام مراکز منتخب کووید 19 یا مراکز 16 ساعته راه‌اندازی کردیم و در این بازدید هدف ما در ابتدا این بود تا خدا قوتی به همکاران که فوق‌العاده زحمت می‌کشند بگوییم و فرآیندهای کاری را از نزدیک ببینیم، با مردم صحبت و میزان رضایت آن‌ها را ارزیابی کنیم و درصورتی‌که کمکی از دست ما برمی‌آید برای ارتقای کیفیت کار انجام دهیم.
وی به ارائه خدمات بسیار خوب در این مرکز اشاره کرد و گفت: همکاران بسیار عالی، مسلط و دلسوزانه مطالب را به مردم آموزش می‌دهند و پیگیری می‌کنند و به خیز مجدد این بیماری که همزمان با شروع فصل پاییز آغازشده اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود مردم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حساس شدن به مسائل بهداشتی، میزان بروز آنفولانزا نسبت به سال گذشته یک‌دهم خواهد شد.
دکتر رئیسی در پایان به تهیه واکسن آنفولانزا برای گروه آسیب‌پذیر مانند زنان باردار خبر داد و گفت: برای افراد آسیب‌پذیر واکسیناسیون انجام خواهد شد.

  • گروه خبری : مرکز بهداشت جنوب تهران ,گروه خبری RSS,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 161789
خبرنگار
نگار  ديوبندي

نگار ديوبندي

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید