گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 97/01/03 - 13:44
  • تعداد بازدید خبر : 2125
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
بازدید معاون درمان از بیمارستان بهارلو و ضیائیان

دکتر رضایی: از زحمات مضاعف پرستاران در ایام تعطیل قدردانی شود

بیمارستان بهارلو و ضیائیان در سومین روز از تعطیلات نوروزی، میزبان معاون درمان دانشگاه بودند.

75490.mp3 دکتر رضایی: از زحمات مضاعف پرستاران در ایام تعطیل قدردانی شود

گالری عکس
دکتر مهدی رضایی، معاون درمان دانشگاه و دکتر حاتم نژاد پزشک مقیم ستاد هدایت، صبح سومین روز از بهار 97 ضمن بازدید از دو بیمارستان بهارلو و ضیائیان، از زحمات همکاران در ایام تعطیل قدردانی کردند.
دکتر رضایی، با اشاره به قرار گرفتن این دو بیمارستان در بخش جنوبی تهران گفت: به دلیل کمبود نسبی تخت در مناطق جنوبی، عمدتا بار مراجعه بیماران، بیش از سایر مراکز درمانی است اما خوشبختانه همکاران در این بیمارستان ها حضور بسیار خوب و فعالی داشتند.
وی قدردانی و تشکر از همکاران کادر درمان که در ایام تعطیل وقت خود را صرف خدمت به بیماران می کنند را مهم ترین هدف بازدید خواند و تصریح کرد: از سوی دیگر با این بازدیدها می توانیم اطمینان حاصل کنیم که برنامه ریزی های قبلی انجام شده مبنی بر حضور مناسب پزشکان و کادر پزشکی در بخش های اورژانس به خوبی و به نحو مطلوب پیش می رود. خوشبختانه در اورژانس و بخش های ویژه بیمارستان بهارلو و ضیائیان همکاران متخصص در گروه های مختلف قلب، داخلی، عفونی، مسمومیت، بیهوشی و طب اورژانس همگی به صورت مقیم حضور فعال داشتند.
معاون درمان دانشگاه، سپس به بعد نظارتی معاونت درمان اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف حوزه درمان بعد نظارتی آن است؛ از این رو بازدیدهای منظمی در ایام مختلف خصوصا تعطیلات طراحی شده است. همچنین بر اساس سامانه های شکایات که در دسترس بیماران قرار دارد، مشکلات بیماران رسیدگی و پیگیری می شود و متناسب با موضوع مداخله یا بازخورد به مسئولین مربوطه داده می شود. همچنین گزارش نهایی در پایان تعطیلات به وزارت متبوع و بیمارستان های مربوطه ارائه خواهد شد.
وی همچنین، خواستار ساماندهی در ارجاع مناسب بیماران به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه شد و گفت: متاسفانه در ایام نوروز، برخی از واحد های درمانی خارج از حوزه دانشگاه، پاسخگوی بیماران نیستند و شاهد ارجاع غیر ضرور به مراکز دانشگاهی هستیم که موجب تحمیل بار مضاعفی به بیمارستان های ما می شود. البته امیدوارم با هماهنگی بیشتر در سال های آینده، شاهد ارجاع بی مورد بیماران نباشیم.
دکتر رضایی کمبود نسبی کادر پرستاری را مهم ترین دغدغه در ایام تعطیل دانست و خاطر نشان کرد: در این ایام فشار کاری پرستاران به دلیل فشردگی شیفت ها افزایش می یابد و گاها در این بازدید ها متوجه شدیم که برخی از همکاران مجبورند در هفته بیش از 9 شیفت خدمت دهی کنند که این ناشی از کمبود کادر پرستاری است. تلاش ما این است که مدیران و مسئولین بیمارستانها که آنها نیز در این روزها حضور پررنگی داشتند، خدمت مضاعف پرستاران را ببینند و به طریق مقتضی از آنان تقدیر و تشکر نمایند.

خبرو عکس: نسیم قرائیان

  • گروه خبری : معاونت درمان,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 75490
خبرنگار