• تاریخ انتشار : 1401/12/17 - 16:10
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 411
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

بررسی و تصویب 5 دستور در نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر قناعتی: اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی که ثبت اختراع بین المللی دارند فرصتی است که از زحمات آنان قدردانی کنیم

در نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی تهران، پرداخت حق التدریس به فعالیت های خارج از موظفی اعضای هیئت علمی، معرفی اعضای هیئت علمی وابسته، اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی دارای ثبت اختراعات بین المللی و همچنین تاسیس مراکز تحقیقاتی جدید بررسی و تصویب شد.

نشست شورای دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران،  در نشست 15 اسفند 1401، در نشست 15 اسفند 1401، دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ابتدای سخنان خود اعضای شورا را به مراسم افتتاح کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) همزمان با ایام مبارک نیمه شعبان دعوت کرد و با اشاره به مفاد دستور جلسه گفت: پرداخت حق التدریس به فعالیت های خارج از موظفی اعضای هیئت علمی بخصوص هیئت علمی غیربالینی فرصتی است که بتوانیم آنان را تشویق کنیم.
 
دکتر قناعتی در خصوص اعطای پایه تشویقی به افرادی که ثبت اختراع بین المللی دارند گفت: اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی که ثبت اختراع بین المللی دارند برای نخستین بار در این دوره صورت گرفته است این پایه تشویقی فرصتی است که از زحمات آنان قدردانی کنیم.
 
رئیس دانشگاه در زمینه تاسیس مراکز تحقیقاتی جدید گفت: باید به هیئت موسس هریک از مراکز تحقیقاتی تاکید کنیم که براساس اهداف تعیین شده فعالیت های پژوهشی را توسعه دهند.
 
دکتر قناعتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی فاز بعدی دانشگاه سبطین گفت: این دانشگاه پس از 6 سال تلاش دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شده و در مرحله بعدی، تقاضای راه اندازی دانشکده داروسازی و  برگزاری کنفرانس های علمی و... را دارند که درحال بررسی هستیم.
 
رئیس دانشگاه، دانشگاه سبطین را فرصتی برای توانمندسازی اعضای هیئت علمی بخصوص در زمینه تقویت زبان انگلیسی دانست و گفت: فعالیت در این عرصه برای دانشگاه بزرگی همچون دانشگاه علوم پزشکی تهران نقطه قوت محسوب می شود.
 
دکتر قناعتی با اشاره به سبقه مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سنت خوبی که در این دانشگاه وجود دارد اینکه مدیریت ها، کارهای قبلی را تکمیل می کنند و هیچ رئیس دانشگاهی نیامده که فعالیت های قبلی را رد کند.
 
رئیس دانشگاه در پایان سخنان خود از اعضای شورای دانشگاه خواست نقدها و نقطه نظرات خود را نسبت به عملکرد این دوره دانشگاه بیان کنند و گفت: اینکه تصور کنیم در همه امور بهترین هستیم تفکر بازدارنده است و مانع پیشرفت های بیشتر می شود. معتقدیم هر کاری اشکالات خود را دارد که نقد همکاران به رفع آن کمک می کند لذا از نقدها استقبال می کنیم و با کمال میل به آن گوش می دهیم.

بررسی مصوبات جلسه

در ادامه دکتر سید فرشاد علامه معاون آموزشی دانشگاه، پیشنهاد الحاق سه تبصره به آیین نامه حق التدریس دانشگاه را مطرح کرد و گفت: این حق التدریس براساس این سه تبصره به اعضای هیات علمی بالینی، غیربالینی و پژوهشی که فعالیت بیش از واحد موظفی برعهده دارند تعلق می‌گیرد. شیوه نامه این تغییرات، توسط شورای آموزشی دانشگاه مصوب خواهد شد.
دکتر علامه همچنین پیشنهاد تمدید همکاری یک عضو هیئت علمی وابسته دانشگاه را مطرح کرد که به تصویب اعضای شورای دانشگاه رسید.
معاون آموزشی دانشگاه، همچنین پیشنهاد اعطای پایه تشویقی به  22 عضو هیئت علمی را براساس امتیاز ارتقا ارایه کرد که مورد تصویب اعضای شورا دانشگاه قرار گرفت. این 22 نفر از بین حدود 100 عضو هیئت علمی براساس ملاک های مشخص انتخاب شدند.

سپس دکتر اکبر فتوحی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، پیشنهاد اعطای پایه تشویقی به برگزیدگان جشنواره های ابن سینا و رازی و اساتیدی که ثبت اختراع بین المللی دارند و همچنین پیشنهاد تاسیس 6 مرکز تحقیقاتی جدید را مطرح کرد که به تصویب اعضای شورای دانشگاه رسید.

  • گروه خبری : ستاد مرکزی روابط عمومی,جلسات و نشست ها
  • کد خبر : 229066
سمیرا  کرمی
تهیه کننده:

سمیرا کرمی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *