گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/10/19 - 10:49
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 551
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
نشست هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر قناعتی: نبود معنویت، بخش تاریک علم مدیریت است، هرکسی توکل کند خدا برایش راه خروج می‌گذارد

در جلسه این هفته هیئت رئیسه دانشگاه، دکتر محمدتقی بیگ محمدی، رئیس دانشکده پزشکی گزارشی از برنامه 4 ساله این دانشکده، دکتر سید فرشاد علامه معاون آموزشی دانشگاه گزارشی از وضعیت دانشکده مجازی و دکتر سعید ناطقی، معاون درمان دانشگاه گزارشی از عملکرد کمی پزشکان دو بیمارستان را ارائه کردند.

204219.mp3 دکتر قناعتی: نبود معنویت، بخش تاریک علم مدیریت است، هرکسی توکل کند خدا برایش راه خروج می‌گذارد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر قناعتی در ابتدای جلسه روز یکشنبه 19 دی 1400 در سالن مدافعان سلامت ستاد مرکزی با اشاره به آیه ۳ سوره طلاق «وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللهَ بالِغُ أَمْرِهِ» گفت: یکی از مفاهیمی که در دنیای امروز به آن کمتر توجه می‌شود موضوع «معنویت» و اثرات آن بر زندگی روزمره ماست. وقتی به مدل‌های مختلف کسب و کار و مدیریت مراجعه می‌کنید می‌بینید که به‌طور عمده با مبدأ مادی گرایانه محض نوشته شده است و اگرچه اصول مدیریت را به‌خوبی تشریح کرده‌اند اما خلأهایی در این مورد وجود دارد.
وی با بیان اینکه خداوند عالم وعده داده است که هر کس به او توکل کند برایش راه خروج می‌گذارد به نبود معنویت، به‌عنوان بخش تاریک علم مدیریت اشاره کرد و گفت: باید خدا را شاکر باشیم که به‌عنوان یک مسلمان این مسئله را باور داریم و بایستی آن را تقویت کنیم.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه همه گناهان به‌جز «شرک» بخشیده می‌شود گفت: شرک انواع و اقسام دارد، شرکی که خدا نمی‌بخشد شرک آشکار است اما در زندگی روزمره و رفتار ما شرک‌های مخفی، کم‌وبیش وجود دارد که جدا شدن از آنها سخت است و باید به درجه خلوصی برسیم که شرک در زندگی‌مان جایی نداشته باشد.

دکتر قناعتی افزود: اگر کسی در محاسبات مدیریتی خود فکر کند که با کار درستی که می‌کند ممکن است جایگاهش به خطر بیفتد، نوعی شرک محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه نگران بودن برای اینکه آینده من و فرزندانم چه می‌شود از مصادیق شرک است گفت: اگر کسی به خداوند عالم ایمان داشته باشید و همه امور خود را از خدا بداند نباید نگران باشد همچنان که خداوند در جایی فرموده «إِنَّ الْأَمْرَ کُلَّهُ لِلَّهِ» و در جای دیگر تاکید کرده که «لِلَّهِ الْأَمْرُ مِنْ قَبْلُ وَمِنْ بَعْدُ» بنابراین هیچ کسی غیر از خدا کاره ای نیست و این توهمات ماست که برای دیگران ارزشی غیرواقعی قائل هستیم. اگر به کسی به دلیل منصب و جایگاهش احترام بگذاریم به نوعی شرک مخفی ورزیده ایم. ملاک ما حضرت علی (ع) است که انسان وارسته و بریده از هر کسی جز خداست که می‌فرماید من هیچ کاری را نکردم الا اینکه قبل، حین و بعد آن خدا را در نظر گرفتم.

در ادامه جلسه دکتر محمدتقی بیگ محمدی، رئیس دانشکده پزشکی گزارشی از برنامه 4 ساله این دانشکده را ارائه کرد و اعضای هیئت‌رئیسه نظرات خود را درباره این برنامه بیان کردند.

دکتر سید فرشاد علامه معاون آموزشی دانشگاه هم در گزارشی با اشاره به ساختار دانشکده مجازی و گروه‌های آموزشی آن، درباره فعالیت‌های آن توضیحاتی را ارائه کرد و اعضا نیز نظرات خود را اعلام کردند و مقرر شد بررسی‌های بیشتری صورت گیرد.

در بخش پایانی برنامه دکتر ناطقی، معاون درمان دانشگاه عملکرد کمی پزشکان دو بیمارستان را تشریح کرد.

توضیح اینکه در این جلسه کلیپ پویش یک دقیقه با مسئولان که اختصاص به بیمارستان شریعتی داشت، برای هیئت‌رئیسه دانشگاه پخش شد.

 

 

 

 

 

  • گروه خبری : رئیس دانشگاه,ستاد مرکزی روابط عمومی,گروه خبری RSS,ماه نمای دانشگاه
  • کد خبر : 204219
کلمات کلیدی
مهدی  گلپایگانی
خبرنگار

مهدی گلپایگانی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید