گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/09/20 - 11:09
  • تعداد بازدید خبر : 2279
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دکتر هبت الدین برقعی، استاد برجسته گوش و حلق و بینی درگذشت

دکتر هبت الدین برقعی، استاد برجسته گوش و حلق و بینی در 77 سالگی دار فانی را وداع گفت.

95642.mp3 دکتر هبت الدین برقعی، استاد برجسته گوش و حلق و بینی درگذشت
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، استاد برقعی، متخصص گوش و حلق و بيني و جراح سر و گردن در سال 1321 در شهرستان قم متولد شد. تحصيلات ابتدايي را در مدرسه سنائي قم كه پدرش مؤسس آن بود، سپري كرد. اين موسسه آموزشي جزو نخستين مدارسي بود كه به سبك جديد آموزش و نه به‌صورت مكتب اداره مي‌شد. دوران دبيرستان را در يزد كه پدر ایشان به علت اقامت اجباري (تبعيد) در آنجا بود، گذراند.
در سال 1339 وارد دانشكده پزشكي دانشگاه تهران شد. پس از فراغت از آن، دوران خدمت سربازي را در اطراف قزوين و سپس براي انجام طرح خارج از مركز به يكي از روستاهاي محروم استان هرمزگان رفت.
در سال 1349 پس از موفقيت در آزمون دستياري در بيمارستان اميراعلم در رشته گوش و گلو و بيني مشغول تحصيل شد و در سال 1352 با كسب رتبه اول، امتحان فارغ‌التحصيلي را گذراند و به‌عنوان عضو هيات علمي وارد كادر علمي دانشگاه تهران شد.
در سال 1353 براي تكميل تحصيلات تخصصي خود به لندن رفت و پس‌ازآن، براي آشنايي با دانش تخصصي پيشرفته گوش در دانشگاه هاروارد مشغول تحصيل شد و پس از پايان اين دوره، برای ادامه خدمت به ايران بازگشت و به عنوان عضو هیات علمی و استاد تمام گروه گوش و حلق و بینی دانشکده پزشکی در بیمارستان امیر اعلم منشا خدمات بسیار علمی، آموزشی و پژوهشی بود.
گفتگوی دکتر برقعی در بخش تاریخ شفاهی دانشگاه در سال 94
خبر: مینامحمدی

 

  • گروه خبری : دانشکده پزشکی,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 95642
خبرنگار
مینا  محمدی

مینا محمدی