گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/03/09 - 13:18
  • تعداد بازدید خبر : 166
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

دکتر پورغریب: برنامه های حوزه سلامت دستیاران از اولویت های مرکز مشاوره و راهنمایی معاونت دانشجویی فرهنگی در سال 1400 است

جلسه مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویان در حمایت از دستیاران دانشگاه علوم پزشکی تهران، باحضور دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی فرهنگی و روسای مراکز مشاوره و بهداشت معاونت و همچنین مسئول آموزش دستیاری گروه روانپزشکی بیمارستان روزبه برگزار شد.

178909.mp3 دکتر پورغریب: برنامه های حوزه سلامت دستیاران از اولویت های مرکز مشاوره و راهنمایی معاونت دانشجویی فرهنگی در سال 1400 است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت دانشجویی فرهنگی، این جلسه روز شنبه 8 خرداد 1400 و از ساعت 9 تا 11 برگزار شد و دکتر فاطمه رحیمی نژاد رئیس مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویان، دکتر فرهاد حبیبی رئیس مرکز بهداشت و درمان و دکتر مهتاب معتمد مسئول آموزش دستیاری گروه روانپزشکی بیمارستان روزبه و تعدادی از کارشناسان مرکز مشاوره، به بررسی راهکارهای حمایتی از دستیاران دانشگاه پرداختند.
در ابتدای جلسه دکتر پورغریب با تأکید بر تعامل هرچه بیشتر مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویان و گروه روانپزشکی بیمارستان روزبه، گفت: برنامه های حوزه سلامت دستیاران از اولویت های مرکز مشاوره و راهنمایی معاونت دانشجویی فرهنگی در سال 1400 است.
در ادامه و در راستای حمایت از دستیاران، پیشنهادهای ارائه شده در 14 بند مورد بحث و تبادل نظر حاضران قرار گرفت و راهکارهایی ارائه شد که از مهمترین مطالب می توان به راه اندازی و اجرای سنجش سلامت و شناسایی زود هنگام گروه آسیب پذیر بصورت آنلاین و با تاکید بر حفظ راز داری، تقویت تولید محتواهای آموزشی علاوه بر برگزاری کارگاه های توانمندسازی و ارتقای سلامت روان که در حال اجرا است و همچنین بررسی شیوع شناسی رفتارهای اعتیاد آور و سوء مصرف مواد و نیز بررسی فرسودگی شغلی در دستیاران و اعضای هیئت علمی، اشاره کرد.
همچنین به منظور تقویت ارتباطات جمعی دستیاران و اساتید و ایجاد نشاط و‌ شادابی بیشتر، مقرر شد واحدهای تربیت بدنی و امور فرهنگی-هنری با تأکید بر گروه هدف دستیاران نسبت به ارائه برنامه های خود اقدام کنند.
تشکیل گروه همتایاران سلامت روان ویژه دستیاران با حضور اعضای شورای صنفی و نمایندگان دستیاران از دیگر مطالب طرح شده در این جلسه بود.
در انتها مقرر شد جلسات کارگروه حمایت از دستیاران، به صورت مرتب و ماهانه ادامه یابد.

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,گروه خبری RSS,ماه نمای دانشگاه
  • کد خبر : 178909
حسین شیخ محمدی
خبرنگار

حسین شیخ محمدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید